ساخت «موزه اینترنت» در برلین

نویسنده:

۱۰:۲۲:۵۵

پل روشیا، پایه گذار این پروژه به اف.اِی.پی گفت: "اینترنت، دیجیتالی شدن و همبستگی جامعه توسط آن، به بخشی مهم و کلیدی در زندگی هر روزه ما بدل شده و برای بسیاری از مردم دیگر، قسمتی پایه‌ای از نظر زندگی اقتصادی است." او همچینین اضافه کرد که تا به حال، پیشرفت و گسترش اینترنت جایی به نمایش گذاشته نشده است.
اعضای طرح «internetmuseum.berlin» هم اکنون در برلین-پایتخت آلمان- به دنبال مکان مناسبی به مساحت 1000 متر مربع می‌گردند تا ساخت بنای موزه را آغاز کنند. کمپین جمعی برای دریافت کمک‌های عمومی جهت اجرای این پروژه نیز آغاز شده است. بخش عمده‌ای از 600,000 یورو مورد نیاز اجرای این طرح، با امضای توافق نامه‌‌های حمایتی با شرکت‌های بزرگ تکنولوژی آلمانی تأمین خواهد شد.

این موزه تمامی اسناد و مدارکی که در راه پیدایش و گسترش اینترنت استفاده شده را به نمایش می‌گذارد؛ از پیشگامان فلسفی اولیه شبکه و انقلاب کامپیوتری و تکنولوژی در دهه‌های 70 و 80 گرفته تا بدعت گذاران امروز، همگی در این موزه در کنار یکدیگر جمع می‌شوند. این موزه همچنین معضل‌های آنلاین معاصر چون هکرها، اینترنت همراه و رابطه تکنولوژی و حقوق شهروندی را به چالش خواهد کشاند.

بنیان گذاران موزه اینترنت امیدوارند که موزه، سالانه موفق به جذب بیش از 30000 بازدید کننده شود.در کنار مجموعه ثابت موزه، موزه اینترنت فضای خاصی برای برپایی نمایشگاه‌های مخصوص، نمایش هنرهای دیجیتال و یک کافه تریا نیز خواهد داشت. پل راشیا همچنین اشاره کرد که موزه بر روی پروژه‌های «چیدمان‌های تعاملی» هم در نمایشگاه‌هایش تمرکز می‌کند. این موزه در اواخر سال 2015 افتتاح می‌شود.
 

برگرفته از
موزه اینترنت
لینک کوتاه

دیدگاه