کشف یادگاری‌های نیل آرمسترانگ از سفر به ماه

نویسنده:

۰۹:۰۶:۱۷

نیل آرمسترانگ، اولین انسانی که بر روی ماه قدم گذاشت در سال 2012 درگذشت و همسرش کارول اشیایی را که او در سفر اکتشافی کره ماه که در سال 1969 به همراه داشت را در خانه قدیمیشان در سین‌سیناتی، اوهایو پیدا کرده است.

در بین این اشیا، دوربینی 16 میلیمتری که بر روی پنجره سفینه فضایی ایگل کار گذاشته شده بود تا از لحظه تاریخی فرود و «قدم کوچک» آرمسترانگ بر روی ماه فیلم بگیرد دیده می‌شود. در این مأموریت فضایی، باز آلدرین نیز حضور داشت.
همچنین دو کمربندی که آرمستراگ برای حفظ خود در حین استراحت کوتاه بر روی کره ماه استفاده کرده بود، در این مجموعه وجود دارند. این یادگاری‌ها در کنار اشیای کوچک دیگر، در کیف پارچه‌ای سفیدی که ممکن است متعلق به یک سفینه فضایی باشد، انبار شده بودند. این وسایل باید در اصل به روی ماه باز می‌ماندند، اما نظر می‌رسد که آن‌ها به عمد و به دلایل شخصی حفظ شده‌اند.

آلن نیدل، از موزه ملی هوا فضای واشنگتن می‌گوید: "هیچ چیز برای یک موزه دار اشیا فضایی، هیجان انگیزتر از کشف این وسایل نیست!" همسر آرمسرانگ، این اشیا را بعد از کشف، به این موزه اهدا کرده است. به گفته نیدل، بر اساس رونوشت‌های ارتباطات صوتی به جا مانده از این مأموریت، کمی بعد از این که آلدرین و آرمسترانگ به مایکل کالینز در مدار ماه می‌پیوندند، از این اشیا صحبت می‌کنند و می‌گویند که می‌خواهند آنها را زمین بازگردانند.

سایت این موزه همچنین اشاره می‌کند که از زمان بازگشت آرمسترانگ از مأموریت مشهورش در 45 سال پیش، هیچ کس این اشیا را ندیده بوده است. دوربین و کمربندها، در مجموعه موزه هوا و فضای واشنگن به نمایش گذاشته شده‌اند.

 

برگرفته از
نیل آرمسترانگ
لینک کوتاه

دیدگاه