این ماکروویو، گرمای غذا را به صورت دمانگاری نشان می‌دهد

نویسنده:

۰۱:۳۳:۳۳

یکی از مهندسان سابق NASA به نام Mark Rober، یک نوع ماکروویو جدید اختراع کرده که از دمانگاری بهره می‌برد و درجه حرارت غذایی را که داخل ماکروویو گذاشته‌اید، در همان موقع گرم شدن نشان می‌دهد. این قابلیت یکی از اختراعاتی است که باعث می‌شود بپرسید چرا این ماکروویو قبلاً اختراع نشده است؟

در حال حاضر این ماکروویو یک نمونه آزمایشی است؛ اما ایده کلی ساخت چنین دستگاهی بسیار روشن است. این دستگاه علاوه بر ماگنترون استاندارد که پرتوهای ماکروویو را ساطع کرده و غذا را گرم می‌کند، دارای یک سری دوربین مادون‌قرمز و یک صفحه‌نمایش LCD به جای شیشه روی درب ماکروویو است. همزمان با پخت یا گرم شدن غذا، دوربین‌های مادون‌قرمز، تصویر نقشه گرمایی غذا را ثبت کرده و آن را روی صفحه‌نمایش نشان می‌دهند. مدل‌های بعدی حتی می‌توانند تصویر را از طریق شبکه وای‌فای خانگی، به گوشی هوشمند یا تبلت شما ارسال کنند و شما می‌توانید از طریق یک اپلیکیشن، زمان پخت یا گرم شدن را بیشتر کنید.

Rober این اختراع را ثبت کرده و در حال حاضر به دنبال جذب مشتری است تا بتواند سرمایه‌گذاری برای اختراعش بیابد. متأسفانه وی از سرمایه‌گذاری جمعی استفاده نکرده، در نتیجه نمی‌توانید از طریق سایت‌های Kickstarter یا Indiegogo این دستگاه را پیش‌خرید کنید. تنها کاری که می‌توانید انجام دهید امضای طوماری است که روی وب‌سایت وی قرار دارد تا بدین‌وسیله حمایت خود را نشان دهید. اگر وی بتواند به اندازه کافی امضا جمع کند، ایده Heat Map Microwave به واقعیت خواهد پیوست.

برگرفته از
ماکروویو
لینک کوتاه