پس از مرگ نیز می‌توانید حساب فیس‌بوکتان را فعال نگه دارید!

نویسنده:

۰۱:۴۸:۴۷

کاربران فیس‌بوک در آمریکا از روز ۱۲ فوریه می‌توانند از میان دو گزینه زیر یکی را برای زمان پس از مرگ خود، انتخاب کنند: ۱- حساب کاربری آن‌ها پس از مرگ حذف شود، ۲- نماینده‌ای انتخاب کنند تا حساب فیس‌بوکشان را کنترل کند. فیس‌بوک فرد تعیین‌شده را وارث حساب کاربری می‌داند و کاربران می‌توانند این فرد را از طریق صفحه امنیت وب‌سایت یا اپلیکیشن فیس‌بوک انتخاب نمایند.

اگر گزینه انتخاب وارث را برگزینید، این فرد می‌تواند تصویر پروفایل شما را تغییر دهد، درخواست‌های دوستی را بپذیرد و اعلامیه‌هایی روی تایم لاین حساب کاربری شما متصل کند. تمام این‌ها زمانی امکان‌پذیر می‌شود که فیس‌بوک، خبر مرگ شما را دریافت کند. فرد منتخب نمی‌تواند مطالبی را همانند آنچه در حساب خود ارسال می‌کند، در حساب شخص متوفی ارسال کند. همچنین وی نمی‌تواند پیام‌های خصوصی فرد متوفی را ببیند. علاوه بر این، شرکت فیس‌بوک گزینه‌ای ارائه خواهد کرد تا این افراد منتخب، فایلی حاوی عکس‌ها، مطالب ارسالی و اطلاعات دیگر فرد متوفی را دانلود کنند.

قبلاً فیس‌بوک فرآیندی ارائه کرده بود تا حساب کاربری افراد پس از مرگ، ثابت بمانند؛ اما راهی برای کنترل این حساب‌ها توسط اشخاص دیگر یا حذف حساب‌ها به صورت خودکار وجود نداشت. سال گذشته فیس‌بوک اظهار داشت که بر روی روش‌هایی بهتر برای کنترل حساب‌ها پس از مرگ افراد، کار می‌کند. در آن زمان فیس‌بوک به تنظیمات حریم خصوصی کاربران احترام می‌گذاشت و اجازه می‌داد تا ویدئوهایی از گذشته ایجاد شوند. حالا، پس از گذشت یک سال از آن زمان، فیس‌بوک کنترل را در دست کاربران قرار داده است. تنظیمات انتخاب وارث الزامی نیست. شرکت فیس‌بوک اعلام کرده که به تدریج این قابلیت را در کشورهای دیگر نیز ارائه خواهد داد. 

برگرفته از
فیس‌بوک
لینک کوتاه

دیدگاه