ماهنامه فیلم به شماره‌ 466 رسید

نویسنده:

۰۹:۴۹:۲۲


ماهنامه سینمایی فیلم در شماره ویژه پاییز خود مطالب جذابی تدارک دیده است. در این شماره  دو پرونده، دو موضوع به چاپ رسیده است. در اولین پرونده  از رضا کیانیان و جزئیات و رمز و راز بازیگری‌اش سخن به میان آمده است، همراه با گفت‌وگوهای او با علی‌رضا داوودنژاد و اصغر فرهادی. میزگردهایی هم  با دو نسل متفاوت از بازیگران برگزار شده است.

در این شماره همچنین نوشته‌هایی از منتقدان به چاپ رسیده است درباره اینکه «بازی خوب چیست و مصداق‌هایش کدام است؟» و…آیا بازیگر می‌تواند خجالتی باشد؟ (نوشته سیدنی لومت). مطالب دیگر این پرونده عبارتند از: درس‌های کوچک بازیگر: راهنمای درآوردن اشک بازیگر، رابطه بازیگر و دوربین، رابطه بازیگر و کارگردان، تفاوت بازی‌ها در «هفت سامورایی» و «هفت دلاور»،گزین‌گویه‌های بازیگران ایرانی و خارجی و… 
در بخش دیگر مجله مقاله‌هایی به چاپ رسیده است درباره‌ جلوه‌های پزشکی در سینما و سینماگران تا چه حد به واقعیت‌های مربوط به پزشکی در فیلم‌هایشان اهمیت می‌دهند؟ میزگردی با حضور دکتر امید روحانی، دکتر ملک‌منصور اقصی و دکتر مصطفی جلالی فخر. «جدایی نادر از سیمین»، «گذشته» و «عشق» (هانکه) از نگاه یک نورولوژیست (دکتر عبدالرحمن نجل‌رحیم). در این شماره همچنین  مقاله‌ای از مارتین اسکورسیزی درباره زبان سینما و گفت‌وگوی خواندنی ابوالحسن تهامی با هوشنگ لطیف‌پور، یکی از کارآمدترین و موثرترین مدیران دوبلاژ فیلم به چاپ رسیده است.

برگرفته از
ماهنامه فیلم
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه