آیا اپل اتومبیل می‌سازد؟

نویسنده:

۰۱:۳۰:۱۹

طبق گفته The Wall Street Journal، افراد آشنا به پروژه Titan شرکت اپل اظهار داشته‌اند که صدها کارمند اپل بر روی پروژه‌ای کار می‌کنند که برای ساخت یک اتومبیل الکترونیکی است. این وسیله نقلیه که طبق اخبار در حال ساخت است، احتمالاً یک مینی‌ون خواهد بود.

طبق اخبار، Steve Zadesky، یکی از نائب رئیسان اپل که قبلاً به عنوان یک مهندس در شرکت فورد کار می‌کرد، سرپرست این گروه است. در ماه سپتامبر سال گذشته، شرکت اپل Johann Jungwirth از مرسدس-بنز را استخدام کرد که روی پروژه Titan کار کند. همچنین تعدادی از مدیران اپل در کشور اتریش با شرکت Magna Steyr ملاقات کردند که تجربه زیادی در ساخت اتومبیل برای همکاران قراردادی دارد.

شایعات مربوط به اتومبیل به اصطلاح iCar شرکت اپل چندین سال است که وجود دارد؛ اما این بار، سطح جزئیاتی که در این شایعات وجود دارد، اعتبار بیشتری به این عقیده می‌بخشد که احتمالاً به زودی یک شرکت دیگر به جمع خودروسازان Silicon Valley خواهد پیوست. همچنین، اخباری مربوط به قاپیدن کارمند بین اپل و تسلا در هفته‌های اخیر منتشر شده است. طبق اخبار، افرادی که شرکت خود را تغییر می‌دهند، مزایای بسیاری به دست می‌آورند.

ما نظری در مورد ساخت اتومبیل توسط اپل نداریم؛ اما خبرهای مربوط به وارد شدن اپل به حوزه خودروسازی کمی تعجب‌برانگیز است. شرکت گوگل نیز به بازار اتومبیل علاقه‌مند است. طبق یک گزارش از Reuters، ممکن است اپل به پیروی از گوگل وارد حوزه اتومبیل‌های خودران شود. به هر حال باید منتظر ماند و دید که شرکت اپل این اخبار را تأیید می‌کند یا تکذیب.

 

برگرفته از
Project Titan
لینک کوتاه

دیدگاه