سفر ۲۶ ساله یک خودرو

نویسنده:

۰۲:۴۲:۴۶

هفته گذشته، پس از پیمودن 560 هزار کیلومتر و سفر به 215 کشور در سرتاسر کره خاکی، آقای هورلتورف با مرسدس بنز کلاس G خود که آن را" اتو (Otto)" نامیده از خط پایان سفرش در اشتوتگارت عبور کرد و شگفت انگیز آن که" اتو" همچنان قدرتمند به پیش می راند.
 
هر جایی که یک مرسدس بنز کلاس G حضور داشته باشد، جاده همان جاست. این خودرو هیچ محدودیتی در عبور از مسیرهای سخت و ناممکن ندارد.

هولتورف 77 ساله می گوید: "در سال 1988، زمانی که این خودرو را خریدم کمی درمورد وعده ها و گفته های شرکت مرسدس بنز شک داشتم. پیش از آن من بخش هایی از دنیا را دیده بودم و به این می اندیشیدم که کدام وسیله نقلیه می تواند توان و قدرت سفر به چنین مناطقی را داشته باشد.
البته طولی نکشید که تردید آقای هولتورف از بین رفت. در طی سفر 26 ساله اش، او با این خودرو ماراتونی را پیمود که معادل 22 بار گشتن به دور زمین است، و 155هزار مایل از این مسافت شامل مسیرهای غیر جاده ای در سخت ترین شرایط زیستی و دور دست ترین نقاط کره زمین می باشد. علاوه بر چالش های زمینی، آنها شرایط آب و هوایی بسیار خاص از گرمای سوزان بیابان ها تا مناطق مرطوب استوایی و سرمای منجمدکننده قطب شمال را نیز پشت سر گذاشتند.
به جای بارهای سنگین، هولتورف مرسدس بنز 300 GD خود را به فنرها و کمک فنرهای تقویت شده مجهز کرد، ولی سیستم پیشرانه اصلی ، موتور، انتقال دهنده ها، اکسل و پلوس و محورهای خودرو را به صورت قبل باقی گذاشت. او همچنین اشاره کرد که بر خلاف خستگی و دشواری سفر، بدنه و محور خودرو پس از سال ها هیچ مشکلی پیدا نکرده است.


سی و پنجمین سالگرد تولید مرسدس بنز کلاس G

از آنجایی که پایان سفر "اتو" با سی و پنجمین سالگرد تولید مرسدس بنز کلاس G هم زمان شده است، شرکت مرسدس بنز تصمیم گرفته این مناسبت خاص را با تولید خودروهای بسیار منحصر به فرد G 350 BlueTEC و G 500 در مدل های ویژه سی و پنجمین سالگرد تولید کلاس G ، گرامی بدارد.

تالار مشاهیر خودروهای کلاسیک

"اتو" این افتخار را پیدا کرده که در موزه خودروهای مرسدس بنز در اشتوتگارت آلمان قرار گرفته و در بخش خودروهای کلاسیک به نمایش گذاشته شود. اما پیش از آن که خودروی رکورددار جهان برای همیشه بازنشسته شود قرار است به عنوان بخشی از یک نمایشگاه ویژه که در فوریه سال 2015 شروع به کار می کند و به نمایندگی از مرسدس بنز، به یک سفر دوساله به سراسر اروپا برود.


 

برگرفته از
300 GD
لینک کوتاه

دیدگاه