اتومبیلی با سوخت نمکی

نویسنده:

۰۲:۱۷:۳۲

همان‌طور که نام این اتومبیل نشان می‌دهد، Quant F نمونه تکامل‌یافته لیموزین اسپرت Quant E است که در نمایشگاه ژنو سال گذشته معرفی شد. این دو اتومبیل شباهت زیادی به هم دارند؛ اما یک سری بخش‌های کوچک در اتومبیل جدید اضافه شده است، مانند اسپویلر عقب دولایه‌ای که باعث ایجاد فشار بیشتری به سمت پایین می‌شود و چراغ‌های جلوی QuanteYes که ثبت شده‌اند و از کریستال‌های نور عقب بهره می‌برند تا جاده را روشن کنند. درهای بال مانند اتومبیل E در اتومبیل F نیز وجود دارند.

به‌روزرسانی‌های مهم‌تر در زیر بدنه خوش‌هیکل این اتومبیل به چشم می‌خورد. قدرت این سدان ۲۰۶ اینچی از یک موتور هیبریدی آینده‌نگر تأمین می‌شود که از دو نوع مایع یونی بهره می‌برد تا الکتریسیته تولید کند: یک مایع با بار مثبت و دیگری با بار منفی. این موتور می‌تواند به راحتی ۱۰۹۰ اسب بخار توان تولید کند و تنها با استفاده از جریان الکتریسیته، اتومبیل F را بیش از ۵۰۰ مایل حرکت دهد. این شرکت اعلام کرده که مایع یونی، همان نمک به شکل مایع است که نه سمی است و نه قابل اشتعال.

چهار چرخ این سدان از طریق موتورهای تکی می‌چرخند؛ اما زمانی که لازم باشد، می‌توان میله جلو را غیرفعال کرد. در حال حاضر آمار و ارقام عملکرد این اتومبیل اعلام نشده است.
اتومبیل Quant F به عنوان یک کانسپت نزدیک به نمونه تولیدی محسوب می‌شود که احتمالاً در سال‌های آینده، به مرحله تولید انبوه خواهید رسید. بدنه این اتومبیل طوری طراحی شده که با معیارهای اروپایی و آمریکای شمالی کاملاً سازگار است؛ اما طبق گفته شرکت nanoFlowcell، هنوز باید تغییراتی در بخش کابین صورت گیرد. نکته حائز اهمیت این است که این اتومبیل کیسه هوا ندارد.

زمان احتمالی برای تولید و ارائه این اتومبیل ارائه نشده است.


 

برگرفته از
Quant F
لینک کوتاه

دیدگاه