«هتل بزرگ بوداپست» برنده جوایز صنف نویسندگان آمریکا

نویسنده:

۰۶:۰۰:۰۶

مراسم «جوایز صنف نویسندگان آمریکا» توسط فیلم‌نامه و نمایش‌نامه نویسان هالیوود برگزار می‌شود و در مراسم اهدای جوایز روز یکشنبه «هتل بزرگ بوداپست» که نامزد دریافت 9 جایزه اسکار است، فیلم موفق دیگر امسال «پسربچگی» را کنار زد و جایزه بهترین فیلم‌نامه را از آن خود کرد.

گراهام مور، نویسنده فیلم‌نامه «بازی تقلید»(The Imitation Game) که داستان آن در مورد کد شکن نابغه جنگ جهانی دوم آلن تورینگ است، جایزه بهترین فیلم‌نامه اقتباسی را دریافت و جایزه خود را به آلن تورینگ که در سال 1954 درگذشت، تقدیم کرد. او هنگام دریافت این جایزه گفت: "آلن تورینگ بزرگترین نابغه زمان خود بود و من فقط یک نویسنده از شیکاگو هستم….اینکه من بر روی صحنه قرار گرفته‌ام، جایی که او لیاقت ایستادن آن را داشت، برایم بسیار عجیب است."

این مراسم توسط ستاره مجموعه‌ »Friends» و «The Comeback» لیزا کادروف میزبانی شد. برندگان این جوایز توسط اعضای صنف نویسندگان آمریکا انتخاب می‌شوند و در مراسم امسال، نتایج و پیش بینی‌های متفاوتی در مورد برنده جایزه بهترین فیلم‌نامه مراسم اسکار وجود داشت. سال گذشته، فیلم «Her» به کارگردانی اسپایک جونز هر دو جایزه صنف نویسندگان آمریکا(WGA) و اسکار را برای بهترین فیلم‌نامه اقتباسی دریافت کرد در حالی که جایزه WGA برای بهترین فیمنامه اورجینال به فیلم «کاپیتان فیلیپس» رسید اما در مراسم اسکار، فیلم «12 سال بردگی» این جایزه را دریافت کرد.
در دیگر بخش‌ها فیلم «The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz» جایزه بهترین فیلم‌نامه مستند را دریافت کرد و مجموعه جنایی «True Detective»، دو جایزه بهترین مجموعه جدید و بهترین مجموعه درام را به خانه برد.

شاندا رایمز خالق مجموعه «Grey's Anatomy» نیز جایزه یک عمر فعالیت هنری را برای کارهای تلویزیونی خود دریافت نمود.

 

برگرفته از
هتل بزرگ بوداپست
لینک کوتاه

دیدگاه