هنرمند چیدمان یادبود جنگ جهانی اول، تهدید به مرگ شد

نویسنده:

۰۸:۳۲:۳۸

پل کامینز، که همراه تام پایپر هنرمند طراح همکارش برای اجرای چیدمان گل‌های خشخاش سرامیکی جایزه MBE را دریافت کرده، می‌گوید که از طرف کسانی که تصور می‌کنند خیریه‌های خدمات مسلح از این چیدمان سود برده‌اند، تهدید به مرگ شده است.

پل کامینز به ساندی تایمز گفت: "من بعد از دریافت تهدیدهایی که از طریق ایمیل، نامه و تلفن برای من ارسال شد با پلیس تماس گرفتم. به نظرم کسانی که این تهدیدها را فرستاده‌اند تصور می‌کنند که پول حاصل از این نمایشگاه به نوعی به خیریه‌هایی که در جنگ دخالت داشته‌اند می‌رسد."

چیدمان «زمین‌های خون گرفته و دریاهای قرمز» از 888,246 گل خشخاش سرامیکی تشکیل شده بود که در خاکریز برج لندن کاشته شده و هرکدام نمادی از یکی از سربازان کشته شده در جنگ جهانی اول بودند. گفته می‌شود که این گل‌های خشخاش، بعد از اتمام نمایش چیدمان و جمع آوری آن‌ها از پای برج لندن، به مبلغ 10 میلیون پوند فروخته شدند و سه خیریه نظامی از این فروش سود بردند.
به عنوان جزیی از این نمایش و چیدمان، نخست وزیر و خانواده سلطنتی انگستان، از کسانی بودند که تعدادی از این گل‌های سرامیکی را کاشتند. این گل‌ها به مناسبت یادبود صدمین سالگرد شروع این جنگ بزرگ به نمایش گذاشته شدند.

ملکه الیزابت دوم، ملکه انگستان در پیغام کریسمس خود در مورد بازدیدش از این چیدمان صحبت کرد و گفت: "تنها واکنشی ممکن هنگام راه رفتن بین آن‌ها، سکوت بود." محبوبیت این چیدمان در زمان نمایش به حدی رسید که کمپینی ملی برای تمدید نمایش آن به راه افتاد.

 

برگرفته از
جنگ جهانی اول
لینک کوتاه