ثروتمندترین افراد با نفود هالیوود

نویسنده:

۰۱:۰۲:۵۳

بر اساس گزارش موسسه Wealth-X، ثروت جرج لوکاس در حدود 5.4 میلیارد دلار(3.5میلیارد پوند) برآورد شده که بیشتر این ثروت، ار فروش 4 میلیارد دلاری شرکت فیلم‌سازی او «لوکاس فیلم» به شرکت دیسنی در سال 2012 بدست آمده است. جرج لوکاس همچنین از تولید 6 فیلم جنگ ستارگان(که 4 فیلم توسط او کارگردانی شده)، و در دست داشتن حقوق فرعی تجاری این فیلم‌ها سود برده است.

در رتبه دوم و بعد از لوکاس، آرنون میلچان تهیه کننده اسراییلی تبار که فیلم‌هایی چون «روزی روزگاری در آمریکا» و «زن زیبا» را تولید کرده و کمپانی تولید او «New Regency Productions» یکی از نام های شناخته شده مستقل در هالیوود است، قرار دارد. این کمپانی تولید فیلم‌هایی چون «محرمانه لس آنجلس»، «آقا و خانم اسمیت» و «آقای روباه شگفت انگیز» را در کارنامه خود دارد. رتبه سوم این لیست از آن استیون اسپیلبرگ است که در کنار حرفه کارگردانی که در آن استعداد فراوانی دارد، مدیریت استودیو خود «دریم ورکس» را هم بر عهده دارد که بسیاری از فیلم‌های شناخته شده و پرفروش، از جمله مجموعه فیلم‌های «ترنسفرمرز» را روانه سینماها کرده است.

در این لیست هیچ زنی دیده نمی‌شود و بیشتر افراد آن بالای 50 سال سن دارند. جوان‌ترین فرد در این لیست «رایان کاوانا» 40 ساله است که شرکت تولید و فیلم‌سازی او «Relativity Media» در ساخت فیلم‌هایی چون «گانگستر آمریکایی»، «مردی جدی» و «شبکه اجتماعی» دست داشته است. جیمز کامرون، کارگردان پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما «آواتار» و «تایتانیک» رتبه دهم لیست ثروتمندترین افراد با نفوذ هالیوود را از آن خود کرده است.

لیست ثروتمندترین افراد با نفوذ هالیوود:

1. جرج لوکاس – 5.4 میلیارد دلار
2. آرنون میلچان – 5.2 میلیارد دلار
3. استیون اسپیلبرگ – 3.3 میلیارد دلار
4. آستین هرست – 1.9 میلیارد دلار
5. رایان کاوانا – 1 میلیارد دلار
6. جفری کاتزنبرگ – 910 میلیون دلار
7. توماس تال – 870 میلیون دلار
8. جری براکیمر – 850 میلیون دلار
9. استیو تیش – 720 میلیون دلار
10. جیمز کامرون – 670 میلیون دلار


 
برگرفته از
ثروتمندترین افراد هالیوود
لینک کوتاه

دیدگاه