کتابفروشی رویایی در بخارست افتتاح شد

نویسنده:

۰۱:۴۰:۰۲

ساختمان این کتابفروشی متعلق به سال 1860 است و در خیابان مشهور لیپسکانی بخارست قرار گرفته است. این کتابفروشی که «چرخ و فلک نور» هم لقب گرفته، 1000 متر مربع مساحت دارد و دارای 10000 جلد کتاب و کافه‌ای در آخرین طبقه است.

اجرای این پروژه 400,000 یورور خرج برداشته و قبل از افتتاحیه جنجال و سر و صدای زیادی را به پا کرده است. ساختمان این کتابفروشی، در اوایل دهه 1900 میلادی، توسط فردی به نام نیکلاس کریسووِلونی که این ساختمان را در یک مزایده خرید به بانک تبدیل شد. این بانک در سال 1984 تعطیل و ساختمان به یک مغازه لباس فروشی مردانه و سپس در دوره کومونیستی رومانی به مغازه‌ای به نام فامیلیا تبدیل شد. مالک فعلی این ساختمان ژان کریسووِلونی نواده همان بانکدار قرن نوزدهم است. او 1 میلیون یورو را صرف نوسازی این ساختمان کرده و آن را برای 10 سال به کتابفروشی زنجیره‌ای کارتورستی اجاره داده است.

این ساختمان زیبا 6 طبقه دارد و با این که مدت کمی از افتتاحیه این کتابفروشی می‌گذرد، به یکی از جاذبه‌های مرکز بخارست تبدیل شده است. مالکان کتابفروشی معتقدند که این کتابفروشی روزانه 1000 بازدید کننده را جذب خود خواهد کرد. 

برگرفته از
کتابفروشی
لینک کوتاه

دیدگاه