روش‌هایی برای کاهش احتمال ابتلا به سرطان تخمدان

نویسنده:

۰۳:۱۰:۴۶

سرطان تخمدان در مراحل اولیه معمولاً علائمی ندارد و تا زمانی که به مراحل پیشرفته برسد، شناسایی نمی‌شود؛ به عبارت دیگر احتمال درمان این سرطان نسبت به سرطان‌های دیگر بسیار کمتر است.
آیا مصرف غذاها و ترکیبات طبیعی روی زمین می‌تواند از این سرطان خاموش پیشگیری کند؟
یک تحقیق ادعا می‌کند که این امر امکان‌پذیر است. یک تحقیق جدید نشان داد که داشتن یک رژیم غذایی که سرشار از ترکیبات زردینه (flavonoid ) خاص هستند، می‌تواند احتمال ابتلا به سرطان تخمدان را به میزان قابل‌توجهی کاهش دهند.

زردینه‌ها گروهی از ترکیبات آنتی‌اکسیدان هستند که به عنوان فیتوکمیکال‌ها (phytochemicals) شناخته می‌شوند. این ترکیبات بخش از سیستم دفاعی طبیعی گیاه هستند که به گیاه کمک می‌کنند تا با بیماری‌ها و آلودگی‌ها مقابله کند. سیستم دفاعی گیاهان تقریباً شبیه سیستم ایمنی بدن انسان است که با بیماری‌ها مقابله می‌کند.
این ترکیبات در بسیاری از سبزی‌ها و چای‌ها وجود دارد و احتمالاً بخشی از ارتباط آشکار میان مصرف انواع سبزی‌ و کاهش احتمال ابتلا به سرطان تخمدان محسوب می‌شود. مؤسسه تحقیقات سرطان آمریکا در تحقیق سال ۲۰۰۷ خود اظهار داشت که انواع بدون نشاسته سبزی‌ها می‌توانند از سرطان تخمدان پیشگیری کنند. طبق یک تحقیق دیگر که در نشریه British Journal of Nutrition در سال ۲۰۰۷ منتشر شد، فیتوکمیکال‌ها در مقابله با سرطان تخمدان نقش دارند. این تحقیق نشان داد که مصرف بتاکاروتین، لوتئین، زاگزانتین، کاروتینوئیدی که در بسیاری از سبزی‌های قرمز، زرد و نارنجی وجود دارد، باعث می‌شود که احتمال ابتلا به سرطان تخمدان تا ۶۷ درصد کاهش یابد.

یک تحقیق جدید نیز در دانشگاه East Anglia انجام شد و نشان داد زنانی که از غذاهای سرشار از فلاوانون و فلاونول تغذیه کرده‌اند، کمتر در معرض ابتلا به سرطان تخمدان قرار گرفته‌اند.
در این تحقیق بیش از ۱۷۱٬۰۰۰ زن بین سنین ۲۵ و ۵۵ سال به مدت بیش از ۳۰ سال مورد بررسی قرار گرفتند. محققان متوجه شدند افرادی که از غذاها و نوشیدنی‌های حاوی میزان زیادی فلاونول استفاده کرده‌اند، کمتر به سرطان تخمدان مبتلا شده‌اند.
غذاها و نوشیدنی‌هایی که دارای فلاونول‌های سالم هستند، عبارت‌اند از انواع سیب، انگور، مرکبات و چای سیاه.

این اولین تحقیقی است که به صورت گسترده این موضوع را بررسی می‌کند. تغییرات کوچک در رژیم غذایی، شامل مواد غذایی که در بالا ذکر شد، می‌تواند تأثیر زیادی روی این موضوع داشته باشد. تنها نوشیدن دو فنجان چای سیاه در روز می‌تواند احتمال ابتلا به سرطان تخمدان را تا ۳۱ درصد کاهش دهد.
همچنین یک تحقیق دیگر نشان داد که مصرف میزان کمی از نالتروکسان (Naltrexone) یا همان LDN می‌تواند تأثیر ضد سرطان تخمدان داشته باشد. استفاده از LDN باعث می‌شود که اوپیوئید طبیعی بدن افزایش یابد و گیرنده‌های اوپیوئید را تحریک شوند.
LDN یک اوپیوئید فعال دارویی است که معمولاً برای درمان اعتیاد به مواد مخدر و الکل تجویز می‌شود. این دارو معمولاً در دوزهای ۵۰ میلی‌گرم الی ۳۰۰ میلی‌گرم مصرف می‌شود. این دارو مدت ۲۰ سال است که توسط سازمان دارو و غذای آمریکا تأیید شده است.

همچنین دانشمندان به تازگی کشف کردند که دوزهای بسیار کم در حد ۳ الی ۴٫۵ میلی‌گرم از این دارو به راحتی می‌تواند غده‌های سرطانی را درمان کند. همچنین احتمالاً این دارو یک سری بیماری‌های خودایمنی مانند MS، پارکینسون، التهاب مزمن بخش زیرین روده کوچک و کل روده بزرگ و آرتروز رماتیسمی را درمان می‌کند. پشتیبانی ایمنی LDN به بدن اجازه می‌دهد تا از ترکیبات شیمیایی خود برای مقابله با سرطان و بیماری‌های دیگر استفاده کند.

همه می‌دانند که درمان‌های رایج سرطان در مورد سرطان‌های خاموش و مرگباری همچون سرطان تخمدان فایده‌ای ندارند. در واقع، میزان مرگ‌ومیر ناشی از سرطان تخمدان طی ۳۰ سال اخیر کاهش نداشته است. با این حال، جالب است بدانید طبق جدیدترین تحقیقی که بر روی حیوانات انجام شد، LDN در درمان سرطان تخمدان تأثیر چشمگیری داشته است.
در حال حاضر LDN یک داروی تجویزی است و باید پزشک آن را برایتان تجویز کند؛ اما شاید لازم باشد نتیجه این تحقیق را به وی بگویید تا علت درخواست LDN را توضیح دهید. اگر دچار سرطان تخمدان هستید، در مورد LDN با پزشک خود صحبت کنید. این دارو ارزان است و به همین دلیل نام آن را در جاهای دیگر نشنیده‌اید. در واقع این دارو سودی ندارد. شرکت‌های داروسازی این دارو را به عنوان نمونه‌های رایگان ارائه نمی‌کنند، چون اگر بیماری‌ها با این دارو درمان شوند، سودی برایشان ندارد.

اگر نمی‌خواهید به این سرطان مبتلا شوید، سبزی و میوه‌هایی که در بالا ذکر شد را بیشتر مصرف کنید و در وعده صبحانه، چای سیاه بنوشید.

 

برگرفته از
سرطان
لینک کوتاه

دیدگاه