انتشار کتابی جدید از «دکتر سوس» بعد از ۲۵ سال

نویسنده:

۰۹:۲۶:۰۰


«چه حیوانی خانگی باید بگیرم؟» و حداقل دو کتاب دیگر که بر اساس دست‌نوشته‌ها و طراحی‌های نویسنده شاخص  کودکان «تئودودر گایزل» که با نام مستعار «دکتر سوس» به انتشار کتاب می‌پرداخت، منتشر خواهد شد. دکتر سوس جوایز بسیاری برای کتاب‌های محبوبش دریافت کرد و در سال 1991 در سن 87 سالگی درگذشت.

آدری گایزل همسر او می‌گوید: "با این که پیدا کردن این دست‌نوشته‌ها فوق العاده است، چنین اتفاقی برای من شگفت آور نیست. تد همیشه بر روی چندین پروژه به صورت هم‌زمان کار می‌کرد و همیشه در حال شروع کردن کارهای جدید بود- او همیشه در حال نوشتن و نقاشی و ارائه کردن ایده‌های جدید برای داستان‌های تازه بود." او همچنین اضافه کرد که از انتشار کتاب جدید بسیار خوشحال است و نزدیک به 25 سال از انتشار آخرین کتاب دکتر سوس که «اوه، مکان‌های که از آن‌ها دیدن خواهی کرد!» نام داشت می‌گذرد.

او و منشی‌اس دستنوشته‌های قدیمی دکتر سوس را که احتمالا متعلق به سال‌های 1958 و 1962 هستند، در سال 2013 و هنگام تمیز کردن دفتر کار او در خانه‌شان در کالیفرنیا پیدا کردند. آن‌ها در میان جعبه‌ای پر از کاغذ و نقاشی که بعد از مرگ دکتر سوس کنار گذاشته شده بود، قرار داشتند.

تئودور گایزل بیش از ۶۰ کتاب منتشر کرد و مشهورترین این کتاب‌ها، کتاب «گربه در کلاه» (The Cat in the Hat) است که امروزه به ۱۲ زبان ترجمه شده و بیش از ۱۰ میلیون نسخه فروش داشته است.
معروفترین کتابهای او «تخم مرغ‌های سبز و گوشت» (۱۹۶۰)، «گربه در کلاه» (۱۹۵۷)، «یک ماهی دو ماهی ماهی قرمز ماهی آبی»، «هورتون تخم می‌گذارد»، «هورتون صدایی می‌شنود» (۱۹۵۰) و «چطور گرینچ کریسمس را دزدید» (۱۹۵۷) هستند.

 

برگرفته از
دکتر سوس
لینک کوتاه

دیدگاه