پلی‌استیشن ۴ تا سال ۲۰۱۸ پیروز میدان خواهد بود

نویسنده:

۰۹:۳۷:۱۷

تا به الان پلی‌استیشن 4 توانسته کاملاً از اکس‌باکس وان پیشی بگیرد. این کنسول از زمان عرضه‌اش در ماه نوامبر(آبان) سال 2013 تا اکتبر سال 2014 توانست هر ماه کنسول رقیب را در فروش شکست دهد. سونی رتبه نخست را در ماه‌های نوامبر و دسامبر 2014 از دست داد، اما بعد از اتمام تعطیلات، با وجود تصمیم مایکروسافت بر کم نگه‌داشتن قیمت اکس‌باکس وان، این کمپانی باز موفق گردید تا سلطنت خویش را پس گیرد.

فروش پلی‌استیشن 4 حداقل دو میلیون بیشتر از اکس‌باکس وان است. سونی موفق به فروش 18.5 میلیون دستگاه پلی‌استیشن 4 شده است، در حالی که آخرین آمار مایکروسافت تنها خبر از تحویل 10 میلیون دستگاه به فروشگاه‌ها در ماه نوامبر، می‌دهد.
بدون شک مایکروسافت نیز به این سادگی از تلاش و رقابت دست بر نمی‌دارد، و هنوز تشخیص دقیق برنده جنگ این کنسول‌ها، امکان پذیر نیست. اما موسسه تحقیقاتی Strategy Analytics نظر دیگری داشته و اعتقاد دارد که دیگر نتیجه کاملاً واضح و مشخص است، کنسول پلی‌استیشن 4 تا سال 2018 با تفاوت 40 درصد، اکس‌باکس وان را شکست خواهد داد.

در گزارشی که توسط سایت GameIndustry منتشر شده است، این موسسه می‌گوید که تا انتهای سال 2019، نزدیک به 80 میلیون دستگاه پلی‌استیشن 4 در جهان به فروش رسیده است و آمار فروش این کنسول به فروش فوق‌العاده پلی‌استیشن 2 نزدیک خواهد بود، در حالی که مایکروسافت تا آن زمان تنها موفق به فروش حدوداً 57 میلیون اکس‌باکس وان شده است.
Strategy Analytics در گزارش خود گفت که بازار فروش کنسول زنده و خوب است و گیمر‌ها نسبت به گذشته با سرعت بیشتری به سمت سخت‌افزار‌های تازه می‌آیند.

نظر شما در مورد رقابت بین این دو ابر کمپانی و کنسول‌های آنان چیست؟ آیا پلی‌استیشن 4 می‌تواند همانند یک سال گذشته، اکس‌باکس وان را پشت سر بگذارد؟
 

 

برگرفته از
PlayStation
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “پلی‌استیشن ۴ تا سال ۲۰۱۸ پیروز میدان خواهد بود”
  1. اولا بازار هدف این دو شرکت کامل فرق میکنه،یعنی ماکروسافت روی کنسولی تمرکز کرده که بیشتر جنبه تفریحی داره ولی سونی بازار هدف بازیکنان دو آتیشه بازی هست<br />
    دوما سخت افزار می دونی چیه؟یه نیگاه به لینک هایی که این دو کنسولو با هم مقایسه کرده بندازید بد نیست<br />
    سوما یه تفاوت خروجی که در نهایت هر کدوم میدن تو بازی ها متفاوته که ps4 همیشه یه سروگردن بالاتره<br />
    و در آخر اینکه <br />
    واسه گیمرا هیچ کنسولی ps4 نمیشه هیچ شوتری هم بدون موس و کیبورد

  2. پلی استیشن نشون داد بی اغراق خیلی هدفمند تر از مایکروسافت کار کرده. هرچند من پول خرید بازی های این دو کنسول رو ندارم امیدوارم هک بشه تا ما جماعت بدبخت بیچاره خاورمیانه ای بتونیم به این طریق از این کنسول بهره ببریم . وعلا ما فلک زده های نسل سوخته پول خرید بازی های 300 هزار تومنی رو از کجا بیاریم ؟