آیا سرکه سیب واقعاً روی کاهش وزن مؤثر است؟

نویسنده:

۰۳:۵۲:۳۰


طبق گزارش The Daily Mail، Miranda Kerr از سرکه سیب در سالاد خود استفاده می‌کند تا لاغر بماند و Megan Fox، این سرکه را با آب مخلوط کرده و می‌نوشد تا سیستم بدنش را تمیز کند. حالا این سؤال پیش می‌آید که آیا سرکه سیب روی کاهش وزن تأثیر دارد یا خیر.
این سؤال را از متخصص تغذیه بیمارستان Mount Sinai نیویورک، Jaclyn London پرسیدیم.
وی این گونه پاسخ داد: پاسخ کوتاه برای این سؤال «خیر» است. سرکه سیب را نباید به عنوان کمکی برای کاهش وزن در نظر گرفت. مطالعاتی که در این زمینه صورت گرفته‌اند، کافی نبوده و طراحی مناسبی نداشته‌اند. چیزی به نام تخلیه به تأخیر افتاده معده، بهترین بحثی است که در نظریه‌های مربوط به قدرت کاهش وزن سرکه سیب وجود دارد. طبق این نظریه‌ها، سرکه سیب به این فرآیند کمک می‌کند و شما احساس بهتری می‌کنید. با این حال، تحقیقی که در مورد سرکه سیب صورت گرفته به اندازه کافی قانع‌کننده نبوده است؛ بنابراین دلیلی وجود ندارد که نشان دهد مصرف سرکه سیب، باعث کاهش وزن می‌شود.
افراد معتقدند اگر سرکه سیب شما را تحریک می‌کند تا سالاد بیشتری بخورید، پس حتماً از آن استفاده کنید. من نیز با تمام روش‌هایی که افراد را تحریک به خوردن سبزی و میوه بیشتری می‌کند، موافق هستم. سرکه سیب نیز یک چاشنی خوب برای سالاد محسوب می‌شود. مهم‌تر از همه این است که سرکه سیب یک طعم شیرین و خوشایند به سالاد می‌دهد و کالری ندارد.
یکی دیگر از مزایای سرکه سیب، قدرت آنتی‌اکسیدانی آن است. پس از این که سیب‌ها به سرکه تبدیل می‌شوند، مواد مغذی همچون بتاکاروتین، کلسیم و پتاسیم همچنان باقی می‌مانند. تأثیر آنتی‌اکسیدان و ضد میکروب سرکه سیب به پوست کمک می‌کند. رژیم‌های غذایی سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها از سلول‌ها محافظت می‌کنند و یک سری مزایای سلامتی به همراه دارند. زمانی که صحبت از پوست می‌شود، آنتی‌اکسیدان‌ها مزایای محافظت‌کننده دارند، مانند محافظت در مقابل اشعه مضر UV و تحریک رشد مجدد سلول‌ها.
در نتیجه، سرکه سیب برای بدن خوب است و اگر مزه آن را دوست دارید، حتماً از آن استفاده کنید؛ اما انتظار نداشته باشید که به صورت معجزه‌آسایی وزنتان کاهش بیابد.

 
برگرفته از
سرکه سیب
لینک کوتاه

دیدگاه