اتومبیل کانسپت پورشه ۹۰۱

نویسنده:

۰۴:۵۹:۰۲


یک طراح دیجیتالی از ترکیه به نام Ege Arguden، سعی کرد پورشه ۹۱۱ را مجدداً طراحی کند و حاصل این تلاش را اتومبیل کانسپت پورشه ۹۰۱ نامید. این اتومبیل کانسپت با مشخصات کلی اروپایی و معماری ظریفش، در واقع نمونه‌ای از پورشه ۹۱۱ است.

 


Arguden در این باره گفت: «اگرچه پورشه ۹۱۱ یکی از قدیمی‌ترین تحولات در طراحی اتومبیل محسوب می‌شود؛ اما اندازه آن بزرگ‌تر شده و یک وسیله نقلیه پیچیده‌تر و تجملاتی‌تر از پورشه ۹۱۱ اصلی محسوب می‌شود. هدف اتومبیل کانسپت پورشه ۹۰۱، پرداختن به ریشه پورشه ۹۱۱ و حفظ ماهیت اتومبیل اصلی بوده است».

 


در قسمت عقب این اتومبیل کانسپت سایه‌هایی از اتومبیل جگوار E-Type به همراه هواکش‌هایی وجود دارد که به موتورهای پروانه‌ای مدل‌های ابتدایی پورشه RSR اشاره می‌کنند. بدنه عریض و شیار طولانی این اتومبیل باعث می‌شود که یک شکل شیک و عضلانی داشته باشد. Arguden این اتومبیل را طوری طراحی کرده که ۲۰۰ میلی‌متر از ۹۱۱ فعلی کوتاه‌تر است.

 

این طراح افزود: «پس از فرآیند اندیشه‌پردازی، چالش‌برانگیزترین مرحله، مرحله بهسازی بود. ساعت‌های طولانی صرف دست‌یابی به تصویر مناسب ۹۱۱ شد».
از بخش جلو، این اتومبیل جذاب است؛ اما زیبایی کلاسیک کمتری دارد. در این بخش چراغ‌های جلوی سه شاخه و یک گریل عریض می‌بینیم. با توجه به طرح‌های اولیه، متوجه می‌شوید که چراغ‌های جلو شبیه پورشه قدیمی است؛ اما Arguden می‌گوید سعی کرده این بخش‌ها را برخی تغییرات کوچک مدرن کند.

 

مراحل رندر این طرح که توسط سایت Carbodydesin انجام شده، در زمان تحصیل Arguden در Art Center College of Design در شهر Pasadena در کالیفرنیا طی شده است. وی پاییز سال گذشته فارغ‌التحصیل شد و چند طرح دیگر نیز در صفحه Behance.net خود منتشر کرده است.

 

برگرفته از
پورشه ۹۰۱
لینک کوتاه

دیدگاه