ارائه اپلیکیشن YouTube مختص کودکان

نویسنده:

۰۵:۲۴:۳۰


سال گذشته شرکت گوگل که صاحب YouTube است اعلام کرد که قصد دارد نسخه مختص کودکان محصولات خود را بسازد. برنامه گوگل برای YouTube، یک اپلیکیشن اندروید بامزه و ایمن است که ترکیبی از محتواهای اصلی و موجود را ارائه می‌کند.
طبق گزارش USA Today که اخیراً یک نسخه نمونه از این اپلیکیشن را بررسی کرده است، اپلیکیشن YouTube Kids یک واسط کاربری مرتب دارد و از یک سری ویژگی‌های خاص بهره می‌برد. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به قابلیت زمان‌سنج اشاره کرد که به والدین اجازه می‌دهد مدت‌زمان استفاده از اپلیکیشن را کنترل کنند و کودکان قبل از ادامه تماشای ویدئوها، به یک گذرواژه نیاز داشته باشند.

 

صفحه اول این اپلیکیشن که توسط مهندسین گوگل و شرکت‌های همکار ساخته شده، هشت کاشی بزرگ دارد که هر کدام، تصاویری از برنامه‌های محبوب کودکان را نشان می‌دهد.
آیکون‌هایی که در بالای هر کاشی قرار دارد، نوع ویدئو را نشان می‌دهد. به عنوان مثال، یک بسته تلویزیون نشان‌دهنده یک برنامه سرگرم‌کننده است و یک لامپ حبابی، محتوای آموزشی ویدئو را نشان می‌دهد.
با توجه به این که مهارت‌های تایپ کودکان نوپا هنوز کامل نشده است، این اپلیکیشن به صورت هوشمندانه یک گزینه جستجوی صوتی دارد. اگرچه با توجه به صداهای ناشناسی که از زبان کودکان نوپا بیرون می‌آید، این اپلیکیشن باید کاملاً هوشمند باشد تا بتواند این صداها را شناسایی کند.
همچنین اگر کودکی کلمه‌ای را که باعث شرمندگی یا شوکه شدن والدین می‌شود، تایپ کرده یا بگوید، اپلیکیشن طوری برنامه‌ریزی شده که با پیام «چیز دیگری را امتحان کن» به کودک پاسخ می‌دهد.
طبق گزارش Wall Street Journal که خبرهایی راجع به ارائه قریب‌الوقوع این اپلیکیشن را نیز منتشر کرده بود، YouTube به برخی تولیدکنندگان پول داده تا محتوای اصلی برای سرویس جدیدش بسازند. با این حال، در حال حاضر مشخص نیست که اپلیکیشن YouTube Kids چگونه برای این شرکت درآمدزایی خواهد کرد.
گفته می‌شود که بهره‌گیری از تبلیغات مورد بررسی قرار گرفته است. با این حال، با توجه به قانون Children’s Online Privacy Protection Act که یک سری محدودیت‌های جدی بر روی نحوه جمع‌آوری داده‌ها از افراد زیر ۱۳ سال برای اهداف تبلیغاتی تعیین کرده است، در صورتی که شرکت گوگل تصمیم به استفاده از تبلیغات بگیرد، باید محتاطانه عمل کند.
Federal Trade Commission طی ۱۵ سال گذشته از این قانون استفاده کرده و ۲۰ شرکت را جریمه کرده است. این کمیسیون پس از اطلاع از جمع‌آوری اطلاعات کودکان بدون اجازه والدینشان، این شرکت‌ها را جریمه کرد.
اپلیکیشن YouTube Kids طی یک سخنرانی در Kidscreen Summit در میامی و در روز دوشنبه ۴ اسفند معرفی خواهد شد.

 
برگرفته از
اپلیکیشن YouTube
لینک کوتاه

دیدگاه