کشف داستان کوتاه «شرلوک هلمز» در انباری

نویسنده:

۰۷:۱۹:۰۵

والتر الیوت، تاریخدانی 80 ساله کاملا تصادفی این "داستان کوتاه فوق العاده" را در مجموعه‌ای آثار کوتاه که برای خیریه‌ای در اوایل قرن بیستم میلادی نوشته شده بودند، پیدا کرد.
«شرلوک هلمز: کشف شهرهای مرزی»( Sherlock Holmes: Discovering the Border Burghs and, By Deduction, the Brig Bazaar) در مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه که «The Book o’ the Brig» نام داشت، به فروش رسیده بود.

این داستان کوتاه متعلق به بیش از یک قرن پیش است و والتر الیوت که نجاری بازنشسته نیز هست، این کتاب 48 صفحه‌ای را بیش از 50 سال پیش دریافت کرده بود. او این کتاب کوچک را که به زودی در موزه عمومی شهر سِلکِرک به نمایش گذاشته خواهد شد در انباری خانه‌اش پیدا کرد.

این شهر اسکاتلندی در سال 1902 دچار سیل شد و کانن دویل که از این شهر بازدید می‌کرد موافقت کرد تا داستانی کوتاه برای کمک به جمع آوری کمک‌های مردمی و خیریه بنویسد و در انتشار این کتاب شرکت داشته باشد. این کتاب در بازاری محلی برای جمع آوری کمک‌های مالی فروخته شد.

الیور الیوت می‌گوید: "احتمالا این شهر برای کانن دویل اهمیت زیادی داشته که او در انتشار این کتاب همکاری کرده است. من هیچ ایده‌ای نداشتم که چنین داستانی از شرلوک هلمز وجود دارد و هرگز آن را ندیده بودم." این داستان کوتاه، ماجرای و همکارش واتسون است که برای کمک به بازسازی یک پل به شهر سلکرک سفر می‌کند.

سِر آرتور کانن دویل (متولد ۲۲ مه ۱۸۵۹)، نویسنده و پزشک اسکاتلندی بود و شهرت خود را مدیون خلق شخصیت شرلوک هلمز، کارآگاه خصوصی بسیار مشهور است. کانن دویل نویسنده پرکاری بود و آثار زیادی دارد. علاوه بر کتاب‌های شرلوک هلمز، تعداد قابل توجهی رمان تاریخی، کتاب تاریخ، از جمله کتاب مفصلی درباره بوئرهای آفریقای جنوبی و نیز کتابی درباره احضار ارواح (که در اواخر عمر، سخت بدان معتقد شده بود) نوشته است. کتاب‌های شرلوک هلمز او، که اکنون بیش از خودش شهرت دارند، در ابتدا با بی مهری مواجه شدند. او در ۷ ژوئیه سال ۱۹۳۰ میلادی درگذشت.
 

برگرفته از
شرلوک هلمز
لینک کوتاه

دیدگاه