فروش ساختمان‌های موسولینی در رُم

نویسنده:

۰۹:۰۰:۴۲

به گزارش اف.ای.پی موسیلینی دیکتاتور فاشیست، با شروع جنگ جهانی دوم هرگز ساخت این ساختمان‌ها را که برای فستیوال جهانی سال 1942 طراحی شده بودند، به پایان نرساند؛ منطقه ساخت در شهر به صورت نیمه کاره رها شد تا زمانی که مقامات شهر تصمیم گرفتند ساختمان‌ها را در دهه 50 و 60 میلادی تکمیل کنند.

کمپانی «یورسپا» که مالکیت این ساختمان‌ها را بر عهده دارد، امیدوار است که آن‌ها را تا پایان سال جاری به فروش برساند؛ این ساختمان‌ها هم اکنون به عنوان موزه و محل نگهداری آرشیوهای دولتی استفاده می‌شوند.
سخنگویی از این شرکت به اف.ای.پی گفت: "ما امیدواریم که حداقل 330 میلیون دلار از فروش این ساختمان‌ها بدست آوریم." این کمپانی همچنین اعلام کرد که مزایده این ساختمان‌ها هم اکنون سرمایه گذاران و خریداران خصوصی زیادی را به خود جلب کرده است.

ماسیمیلیانو فوکساس طراح ایتالیایی مشهور، در سال 2000 برنده مسابقه طراحی این مرکز کنفرانس شد. با این حال مشکلات و محدودیت‌های مالی مکرر مانع از ساخت این ساختمان تا سال 2007 شد و بودجه آن از 250 میلیون دلار تخمین زده شده به 313 میلیون دلار رسید. حالا مقامات شهر رم، برای تأمین بودجه سرسام آور این ساختمان که از شیشه، فلز و تفلون ساخته می‌شود دچار مشکل شده‌اند. این ساختمان مدرن که توسط رسانه‌های ایتالیایی «ابر فوسکاس» نیز خوانده می‌شود، با طراحی زویه دار خود با دیگر ساختمان‌های منطقه همخوانی دارد.

فوکساس تا به حال طراحی بسیاری از ساختمان‌های مشهور و شاخص را بر عهده داشته که از میان آن‌ها می‌توان فرودگاه جدید شنزن در چین، ساختمان‌های مرکزی شرکت فراری و فروشگاه‌های آرمانی در نیویورک و توکیو را نام برد.

 

برگرفته از
ساختمان‌های موسولینی
لینک کوتاه

دیدگاه