مستر بین در دو فیلم تلویزیونی کارآگاهی بازی می‌کند

نویسنده:

۱۲:۳۰:۱۵

روآن اتکینسون در فیم‌های تلویزیونی جدید بازی در نقش اصلی «ژول مگره» را بر عهده گرفته است؛ اولین این فیلم‌ها که داستانش در دهه 1950 اتفاق می‌افتد و «مگره تله می‌گذارد» نام دارد و تولید آن در ماه سپتامبر آغاز خواهد شد.

اتکینسون می‌گوید: "من سال‌های زیادی طرفدار رمان‌های مگره بوده‌ام و برای بازی در نقش چنین شخصیت فریبکاری بسیار هیجان زده‌ام." کمیسر ژول مگره قهرمان تعداد زیادی از داستان‌های کاراگاهی ژرژ سیمنون است. او فرزند خانواده‌ای کشاورز است که در جوانی به پاریس می‌آید تا پزشکی بخواند اما در عوض به نیروی پلیس می‌پیوندد. وی مدارج ترقی را به سرعت طی می‌کند و به مقام سربازرسی می‌رسد؛ همسرش لوئیز زنی مهربان و آشپزی قابل است که در حل معمای بسیاری از پرونده‌ها به کمیسر کمک می‌کند، آن‌ها در آپارتمانی در بلوار ریشار لنوار زندگی می‌کنند و فرزندی ندارند. مگره در اداره مرکزی پلیس کار می‌کند و همکاران وفادار و ثابتی دارد که در حل و فصل پرونده‌ها به او کمک می‌کنند.

ژرژ سیمنون نویسنده بلژیکی 75 رمان با محوریت شخصیت مگره نوشته که اولین آن‌ها «Pietr-Le-Letton» در سال 1931 منتشر شد. او در سال 1989 و در سن 86 سالگی درگذشت. پسر سیمنون «ژان» که تهیه کنندگی این فیلم‌ها را نیز بر عهده دارد، می‌گوید: "من شکی ندارم که پدرم هم بازی روآن را تأیید می‌کرد و از این که او را در نقش محبوب‌ترین کاراکترش ببیند بسیار هیجان زده می‌شد."

 

برگرفته از
مستر بین
لینک کوتاه