۵ اپلیکیشن برتر اندروید که اپلی‌ها ندارند!

نویسنده:

۱۲:۴۱:۲۹


اپلیکیشن Swiftkey
دلیل این که اپلیکیشن Swiftkey مختص اندروید طراحی شده، این است که سیستم‌عامل‌های دیگر اجازه استفاده از کیبوردهای شخص ثالث را نمی‌دهند. این اپلیکیشن نه تنها نمونه خوبی برای نشان دادن کدباز بودن اندروید است، بلکه یک اپلیکیشن مؤثر و مفید برای جایگزینی کیبورد خود دستگاه است. این اپلیکیشن هر آنچه از یک کیبورد مدرن را انتظار دارید، انجام می‌دهد، مانند شناسایی کلمات خارق‌العاده، طرح‌های مختلف، لغت‌نامه‌ای که لغت‌های شما را به داده‌هایش اضافه می‌کند و یک سیستم ذخیره کلاد بر اساس عادت‌های تایپ شما که به هر گوشی هوشمندی منتقل می‌شود.

اپلیکیشن Tasker
این اپلیکیشن نیز مختص اندروید است و برای سیستم‌عامل‌های دیگری همچون iOS و ویندوز ارائه نشده است. این اپلیکیشن به کاربر اجازه می‌دهد به برخی از عملکردهای اصلی دستگاه، دسترسی داشته باشد. Tasker زمانی که حادثه‌ای اتفاق می‌افتد، دستور انجام یک کار خاص را می‌دهد، مانند اجرای اپلیکیشن پخش آهنگ به هنگام اتصال هدفون. یک مثال پیچیده‌تر این است که صدای دستگاه به هنگام قرار گرفتن در مکان خاص یا زمان مشخصی از روز، قطع می‌شود. اپلیکیشن Tasker برای تمام دستگاه‌های اندروید لازم است. با این حال اگر می‌خواهید دسترسی بیشتری به عملکردهای اصلی دستگاه خود داشته باشید، باید آن را روت کنید.

اپلیکیشن ES File Explorer
این اپلیکیشن نیز تنها مختص سیستم‌عامل شرکت گوگل است. کاربران اندروید با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانند به داده‌های سیستمی دسترسی کامل داشته باشند، درست شبیه یک کامپیوتر دسکتاپ. این اپلیکیشن بهترین اپلیکیشن در گروه خود محسوب می‌شود. تقریباً تمام انواع فایل‌ها در یک رابط کاربری ساده نمایش داده می‌شوند. در این بخش شما می‌توانید فایل‌ها را کپی کنید و انتقال دهید. همچنین از یک سری ویژگی‌های اضافی مانند فضای ذخیره کلاد و یک حالت مختص جستجوی روت نیز بهره خواهید برد.

اپلیکیشن Friday
اگر برای نوشتن دفتر خاطرات فرصت ندارید، این اپلیکیشن مختص اندروید برای این کار بسیار مناسب است. این اپلیکیشن درست شبیه یک دستیار شخصی عمل می‌کند؛ اما دستیار شخصی که در پس‌زمینه فعال است. این اپلیکیشن زندگی شما روی گوشی هوشمندتان را پیگیری می‌کند؛ کجا می‌روید، چه می‌کنید، به چه آهنگی گوش می‌دهید، چه چیزی در شبکه‌های اجتماعی ارسال می‌کنید و غیره. تمام این اطلاعات ذخیره می‌شوند و شما می‌توانید بعداً به فعالیت‌های خود نگاه کنید و ببینید که چه کارهایی انجام داده‌اید.

اپلیکیشن AirDroid
این اپلیکیشن دسکتاپ از راه دور برای دستگاه‌های اندرویدی به کاربر اجازه می‌دهد تا با استفاده از کامپیوتر و از طریق مرورگر وب، به دستگاه همراه خود دسترسی داشته باشند. با استفاده از این اپلیکیشن شما می‌توانید فایل‌ها را میان کامپیوتر و دستگاه همراه خود انتقال دهید، از طریق کامپیوتر خود پیام متنی ارسال کنید و غیره. همچنین شما می‌توانید اپلیکیشن‌ها را از طریق کامپیوتر نصب یا حذف کنید. علاوه بر این، شما می‌توانید در صورت گم‌شدن گوشی، تمام اطلاعات آن را از طریق کامپیوتر و از راه دور پاک کنید.
این ۵ اپلیکیشن برتری که به شما معرفی کردیم، مختص سیستم‌عامل اندروید بودند. آیا شما هم اپلیکیشن‌های دیگری می‌شناسید که مختص اندروید هستند؟ اگر این‌طور است با ما در میان بگذارید.

 

برگرفته از
اپلیکیشن برتر اندروید
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “۵ اپلیکیشن برتر اندروید که اپلی‌ها ندارند!”
  1. واقعا مزخرف بود این نقد
    من گوشیم اپله و تبلتم اندروید اینایی که نوشته بودین از پیش پا افتاده ترین کارهایی که اپل اونا رو داره
    آخه چرا تعصب بیجا؟وقتی اپل بالاتره دیگه اصرار دارین چی رو ثابت کنین؟

  2. چرت و پرت بود من ایفون دارم همه ی این قابلیتارو چند برابرشو داره به غیر از اولی که اونم چون کیبوردش ضعف نداره نیازی واسه ساختنش نداشته :/