کشف دو اثر ناتمام از پل سزان

نویسنده:

۱۲:۰۰:۵۰

این دو طراحی اولیه که ناتمام مانده‌اند، در پشت دو نقاشی مهم آبرنگ از پل سزان که در گالری این بنیاد(که برای مجموعه بی نظیر آثار پست امپرسیونیسم و هنر مدرن اولیه خود شناخته شده است) به نمایش گذاشته شده‌، کشف شدند. باربارا باکلی، رئیس بخش مرمت‌کاران و محافظان بنیاد بارنز می‌گوید: "ما قبلا هم این تابلوهای آبرنگ را از قاب خود خارج کرده بودیم، اما پشت آن‌ها با مقوای قهوه‌ای پوشیده شده بود. ما می‌خواستیم تا این مقوای قهوه‌ای که بسیار اسیدی است را از پشت این تابلوها جدا کنیم تا به آن‌ها صدمه‌ای نرسد و آن‌ها را به مرکز مرمت آثار هنری فرستادیم." این دو اثر همراه با 20 قطعه هنری دیگر در ژانویه 2014 به مرکز مرمت آثار هنری و تاریخی در فیلادلفیا فرستاده شدند و نزدیک به یک ماه بعد، باکلی ایمیلی از طرف مدیر مرکز با این مضمون دریافت می‌کند:"ما چیزی پیدا کرده‌ایم که شما ممکن است علاقمند به دیدن آن باشید."
هنگامی که مرمت کاران مقوای قهوه‌ای را از پشت تابلوی «کو‌های شان د لیتوال» جدا کرده‌اند، طراحی ناتمامی از گروهی از درختان که به دقت با مداد کشیده شده و با آبرنگ سایه زده را یافته‌اند. در پشت تابلوی «درختان» هم طراحی مدادی دیگری از کوه‌ها و تعدادی خانه کشف شد.

این اولین باری نیست که مسئولان بنیاد بارنز، نقاشی‌های نادیده‌ای را در پشت تابلوهای از سزان را کشف می‌کنند و قبلا هم یک طراحی سریع از یک فرد میگسار در پشت نقاشی «سیگاری»(1980-1891) کشف شده بود. به گفته بنیاد بارنز در 30 سال گذشته تنها 15 اثر نادیده شده از سزان پیدا شده است. پُل سِزان یکی از تاثیرگذارترین نقاشان مدرن فرانسوی و همچنین یکی از برجسته‌ترین نقاشان پست امپرسیونیسم محسوب می‌شود.

این دو اثر جدید، در قاب‌های دو طرفه از هجدهم آوریل به مدت 8 هفته در بنیاد بارنز به نمایش درخواهند آمد.
 

برگرفته از
اثر ناتمام
لینک کوتاه