حضور نیکلاس کیج در فیلم «اسنودن»

نویسنده:

۰۵:۲۶:۰۶

فیلمبرداری فیلم درام «اسنودن» که موضوع آن در مورد افشاگر سازمان اطلاعات و امنیت ملی آمریکا ادوارد اسنودن است، هم اکنون در آلمان آغاز شده است.(این موضوع، داستان فیلم مستند «همشهری چهار» هم بود که در مراسم اسکار امسال جایزه بهترین فیلم مستند را دریافت کرد.) در فیلم «اسنودن» جوزف گوردون لویت در نقش ادوارد اسنودن افشاگر و شیلین وودلی در نقش دوست او بازی می‌کنند. نیکلاس کیج هم در نقش یک مأمور سابق اطلاعات بازی خواهد کرد.

از دیگر بازیگران این فیلم می‌توان به ملیسا لئو، زاکاری کویینتو، تام ویلکینسون، ریس آیفنس، جولی ریچاردسون و تیموتی اولیفنت اشاره کرد.
این فیلم بر اساس کتاب‌های «فایل‌های اسنودن: داستان تحت‌تعقیب‌ترین مرد جهان» نوشته لوک هاردینگ، که ماجرای نقل مکان اسنودن از هاوایی به هنگ کنگ، جایی که او فایل‌های سری سازمان امنیت ملی را به دست گلن گرین‌والد خبرنگار داد و همچنان کتاب «زمان اختاپوس» کتابی که وکیل روسی اسنودن «آنتونی کوچرنا» نوشته و داستان زمانی که اسنودن منتظر قبول درخواست پناهندگی خود از طرف دولت روسیه بود را روایت می‌کند، ساخته می‌شود.

کمپانی تولید پاریسی «پاتی» تهیه کنندگی این پروژه را با همکاری موریز بورمن، همکار دیرینه اولیور استون برعهده گرفته و حقوق پخش آن در فرانسه، بلژیک، هلند و لوکزامبورگ را در دست دارد.
فیلم «اسنودن» در تاریخ 25 دسامبر سال جاری در سینماهای آمریکا اکران خواهد شد.
 

برگرفته از
نیکلاس کیج
لینک کوتاه

دیدگاه