هوندا Jazz مدل ۲۰۱۵

نویسنده:

۱۲:۴۸:۴۰

شرکت هوندا برنامه پرجنب‌وجوشی برای نمایشگاه ژنو در نظر دارد؛ زیرا علاوه بر اتومبیل Civic Type R جدید، کراس‌اور HR-V و اتومبیل فوق‌سریع و هیبریدی NSX ، ژاپنی‌ها قصد دارند اتومبیل Jazz مدل 2015 را نیز در کشور سوئیس به نمایش بگذارند.

چه چیزی در Jazz مدل 2015 جدید است؟
این اتومبیل با هیچ اتومبیل دیگری جز Jazz اشتباه نمی‌افتد. ظاهر قوس‌دار عقب در اتومبیل جدید نیز وجود دارد. این اتومبیل 95 میلی‌متر بلندتر از اتومبیل قبلی است. یک پیچ‌وتاب سبک Vauxhall/Opel در قسمت طرفین و لامپ‌های عقب پیچیده نیز به چشم می‌خورند.
فاصله دو محور شاسی جهانی و دسته B این شرکت، 30 میلی‌متر بلندتر از قبل است و طبق ادعای شرکت هوندا، این امر باعث بهبود فضای داخلی می‌شود که قبلاً نیز از نقاط قوت Jazz محسوب می‌شد. داخل کابین دارای صندلی‌های جدید سبک سینما به نام Magic Seats است و باعث می‌شود که این اتومبیل، کاربردی‌ترین اتومبیل سوپرمینی بازار باشد.
در واقع شرکت هوندا ادعا می‌کند فضای کابین این اتومبیل، بیشترین فضا در میان اتومبیل‌های مینی بازار محسوب می‌شود. قسمت ارتفاع صندلی از کف اتومبیل نیز تا 354 لیتر افزایش یافته و زمانی که صندلی‌ها جمع شود، این فضا به 884 لیتر می‌رسد.
همچنین سیستم تعلیقی بسیار اصلاح‌شده در این اتومبیل به کار گرفته شده که در قسمت جلو، MacPherson و در قسمت عقب محور H-type ‌دارد. این سیستم تعلیق از یک محور بلندتر بهره می‌برد که طبق اخبار، حرکت Jazz را راحت‌تر، آرام‌تر و فعال‌تر می‌کند.

داخل کابین Jazz چه تغییراتی داشته است؟
یک صفحه‌نمایش 7 اینچی بزرگ در مرکز داشبورد به چشم می‌خورد که Honda Connect نام دارد. این صفحه‌نمایش به دو بخش تقسیم شده، بخش بالا سیستم راهنمایی مسیر، رادیو، تلفن و Honda App Center را کنترل می‌کند.
صفحه‌نمایش پایینی، سیستم حرارت را از طریق یک پنل شیشه‌ای تنظیم می‌کند. کلاً هیچ دکمه برجسته‌ای وجود ندارد و شما با حرکت دست به سمت بالا، حرارت را تنظیم می‌کنید.
توجه داشته باشید که مدل‌های پایین‌تر، یک صفحه‌نمایش LCD 5 اینچی دارند.
مشخصات فنی Jazz
مهم‌ترین مشخصه این اتومبیل، به‌کارگیری جدیدترین موتور 1.3 لیتری 4 سیلندر دارای فناوری Earth Dreams Technology شرکت هوندا است. پیش‌بینی می‌شود که این اتومبیل فروش خوبی در این دسته داشته باشد. توان این اتومبیل 101 اسب بخار  در6000 دور در دقیقه است. این اتومبیل در دو گزینه 6 دنده دستی یا دنده اتوماتیک CVT ارائه می‌شود.
لازم به ذکر نیست که این اتومبیل دارای فناوری‌ها و گجت‌های زیادی است. این اتومبیل علائم ترافیکی را می‌شناسد، نور را به صورت خودکار به خیابان اصلی می‌اندازد و اگر تشخیص دهد که احتمال تصادف وجود دارد، به صورت خودکار ترمز می‌کند.
هنوز آمار و ارقام عملکرد، قیمت یا میزان تولید آلاینده‌ها منتشر نشده است.
برگرفته از
Jazz
لینک کوتاه

دیدگاه