ZTE هم ایده تلفن‌های هوشمند ماژولار را در سر دارد

نویسنده:

۱۱:۳۳:۵۴شاید محصولات ZTE از نظر طراحی به پای بسیاری از محصولات تراز اول بازار نرسند و در برابر آن ها حرفی برای گفتن نداشته باشند، ولی گویی این شرکت با یک طرح مفهومی خلاقانه در زمینه تلفن های هوشمند ماژولار، حداقل در دنیای مفاهیم آینده نگر، از شرکت های بزرگ پیشی گرفته. طرح مفهومی این شرکت تحت عنوان اِکو موبیوس (Eco-Mobius) امسال موفق به کسب جایزه طراحی Red Dot هم شده بود.
اِکو موبیوس از چهار ماژول اصلی تشکیل شده: نمایشگر، هسته، دوربین و باتری. برعکس Phoneblocks که ماژول های آن بر روی پین های مادربرد سوار می شدند، در اِکو موبیوس هر یک از ماژول ها نظیر سی پی یو، جی پی یو یا رَم، به صورت آهن ربایی بر روی شیارها قرار می گیرند.

به کمک اجزای قابل تعویض این دستگاه، دیگر لازم نیست تلفن خود را فقط به جهت کم بودن قدرت سی پی یو دور بیاندازید. صفحه نمایش بزرگ تر می خواهید؟ خب کاری ندارد، یک ماژول نمایشگر 4.9، 5.8 یا 7.9 اینچی اضافه کنید. باتری تلفن تان ضعیف است؟ باتری ها را هر چقدر لازم دارید روی هم بچینید. به کمک این ایده جذاب می توانید بسته به نیاز خود یا شرایط خاص، بخش های مختلف دستگاهتان را تعویض کنید.

باید دید کدام شرکت زودتر از بقیه ایده تلفن های هوشمند ماژولار را در عمل پیاده کرده و روانه بازار می کند. فعلاً به نظر می رسد موتورولا با پروژه Ara یک گام جلوتر است. نظر شما چیست؟

منبع: نارنجی
 

برگرفته از
تلفن‌های هوشمند ماژولار
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه