بازی Fable Legends رایگان خواهد بود

نویسنده:

۱۲:۰۳:۲۳

در ابتدا گیمر‌ها به محتوای "Season One" دسترسی خواهند داشت که شامل یک داستان خطی با سبک نقش‌آفرینی و مراحل فرعی است، و چهار قهرمان که باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنند. آن افرادی که تصمیم می‌گیرند نقش شخصیت منفی بازی را در دست بگیرند، این توانایی را دارند که به موجودات مختلف درون بازی فرمان دهند.

استودیو سازنده بازی، Lionhead، به گیمر‌ها وعده می‌دهد که تمام بازی رایگان خواهد بود، و آن‌ها به تمامی محتویات بازی و مراحل آن دسرتسی خواهند داشت و هیچ موضوعی همانند نوار انرژی(مشابه آنچه در بازی‌های رایگان موبایل مشاهده می شود) زمان بازی کردن آن‌ها را محدود نخواهد کرد.
David Eckelberry، کارگردان بازی، در این باره به سایت Gamespot می‌گوید:"تنها چیزی که مانع شما از تجربه مرحله هفتم بازی می شود، این است که احتمالاً هنوز مرحله ششم بازی را تمام نکرده‌اید. همانند تمام بازی‌های نقش‌آفرینی سنتی دیگر، داستان بازی بیشتر خطی بوده و دارای چندین مرحله فرعی است، و همه شما به تمامی مراحل بازی که ما طراحی کردیم، در فصل‌های مختلف دسترسی کامل دارید."

Eckelberry همچنین کمی در مورد برنامه‌های بلند مدت این بازی صحبت کرد، و وعده داد که بازی با مرور زمان آپدیت شده و مراحل، قهرمانان، موجودات و آیتم‌های تازه به هر دو نسخه ویندوز 10 و اکس باکس وان بازی اضافه خواهد شد.
او به صورت خاص اشاره کرد که هر آیتمی که بر روی گیم‌پلی Fable Legends تاثیر بگذارد، را می‌توان درون بازی کسب کرد و XP(امتیاز) و منابعی چون سم‌ها را نمی‌توان خریداری کرد.

پس این سوال احتمالاً برایتان پیش می‌آید که سازندگان بازی چطور کسب درآمد می‌کنند؟
Fable Legends گیمر‌ها را به خرید ترغیب خواهد کرد، حتی اگر آن آیتم‌ها را بتوان درون گیم‌پلی بازی به دست آورد. برای مثال آن چهار قهرمانی که از بین آن‌ها می‌توانید یکی را انتخاب کنید، هر دو هفته یک‌بار به طور کامل عوض شده و قهرمانان و کاراکتر‌های جدیدی وارد خواهند شد. هر امتیاز و یا آیتمی که با قهرمان خود کسب کرده‌اید، ذخیره خواهد شد اما تا زمانی که دوباره قهرمان شما در چرخه تعویض کاراکتر‌ها باز گردد. اما، کاربران می‌توانند قهرمان خودشان را خریداری کرده و از آن به طور نامحدود و برای همیشه بهره ببرند، حال برای خرید همین قهرمان یا باید از سکه‌های نقره‌ای که درون بازی به دست آورده‌اید استفاده کرده و یا پول واقعی خرج شخصیت خود کنید.

به طور مشابه، شخصیت ضدقهرمان و منفی بازی نیز با استفاده از سکه‌های درون بازی و یا صرف هزینه واقعی موجودات مختلف را آزاد کند. گیمر‌ها قادرند که این موجودات را به طور غیرمعمول وارد بخش‌های ابتدایی و مراحل اولیه بازی کنند و همه چیز را تغییر دهند. آیتم‌های دیگر بازی را نیز می‌توان با صرف هزینه خریداری کرد.
استودیوی Lionhead هنوز به طور کامل ساختار هزینه‌های Fable Legends را معلوم نکرده است. و همچین مشخص نیست که گیمر‌ها باید چه مقدار بازی کنند تا بتوانند سکه‌های مورد نیاز برای آزادسازی یک کاراکتر را به دست آورند.

Ian Griffiths، مدیر محصول بازی، به سایت Gamespot توضیح داد:"ما هنوز زمان مورد نیاز را مشخص نکرده‌ایم. بهترین چیزی که می‌توانیم بگوییم این است که اگر شما مدت زمان مناسبی را صرف این بازی کنید، که ما هم از یک گیمر همین انتظار را داریم، منطقی خواهد بود که بتوانید یک کاراکتر جدید را آزاد کنید. فراتر از این توضیحات، من در حال حاضر آمار و ارقامی در اختیار ندارم، هنوز هیچ‌ چیز مشخص نیست. و ما همچنین منتظر هستیم که ببینیم بازخورد گیمر‌ها از نسخه بتا بازی چیست."
بر اساس گفته‌های Griffiths، با وجود این که بازی Fable Legends از ابتدا به عنوان بازی رایگان و Frre-to-Play مطرح نشد، اما ایده‌هایی(همانند آپدیت طولانی مدت و قابلیت Cross-Platform) که از سوی سازندگان مطرح شد، این عنوان را به سمت این نوع تجارت سوق داد.

Griffiths افزود:"ما به بررسی عناوین رایگان معروفی چون League of Legends، DOTA 2 و Team Fortress 2 و آمار آن‌ها پرداختیم. این دقیقاً همان مسیری است که ما قصد داریم وارد آن شویم. تمامی این بازی‌ها از نظر تجاری موفق هستند، گیمرها این عناوین را دوست دارند و ما نیز می‌خواهیم وارد این حیطه شویم…زمانی که شما عاشق یک بازی ویدویی می‌شوید و تجربه فوق‌العاده‌ای است، زمانی که به آن نقطه می‌رسید که می‌خواهید در آن بازی سرمایه‌گذاری کنید."
نظر شما در مورد بازی‌های رایگان و نحوه کسب درآمد آن‌ها چیست؟
 

 

برگرفته از
Fable Legends
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “بازی Fable Legends رایگان خواهد بود”