خطرناک‌ترین هکرهای جهان

نویسنده:

۰۱:۲۱:۳۹

Kevin Mitnick
این فرد به عنوان پادشاه هکرها معروف است. وی از القابی مانند The Condor و The Darkside Hacker استفاده می‌کرد. داستان این هکر از دوران نوجوانی و در اواخر سن ۱۷ سالگی آغاز شد. در آن زمان وی از طریق نفوذ به سیستم اتوبوس‌رانی لس‌آنجلس، به صورت مجانی سوار اتوبوس می‌شد. با گذشت زمان وی متوجه استعداد خود در زمینه کدنویسی شد و شرکت‌های بزرگی مانند نوکیا، موتورولا، IBM و پنتاگون را هک کرد. اطلاعاتی که میلیون‌ها دلار ارزش داشتند از طریق دستان وی جابه‌جا شدند. وی در نهایت در سال ۱۹۹۵ دستگیر شد. وی به مدت ۳ سال از دست FBI فرار می‌کرد. وی یکی از مجرمان کامپیوتری بود که در صدر فهرست افراد تحت تعقیب قرار داشت. وی معتقد بود کاری که انجام می‌دهد، هک کردن نیست. وی آن را مهندسی اجتماعی می‌خواند. قاضی وی را خطرناک دانست و وی را در یک سلول انفرادی زندانی کرد. قاضی فکر می‌کرد وی می‌تواند از طریق سوت زدن کدها پشت تلفن سکه‌ای، یک جنگ هسته‌ای راه بیندازد.

Matthew Bevin و Richard Price
این دو هکر بریتانیایی، جهان را به مدت چند هفته در معرض خطر نابودی قرار دادند. این اتفاق زمانی به وجود آمد که این هکرها در دوران جوانی و در سال ۱۹۹۴ به مدت چند هفته شبکه پنتاگون را مورد حمله قرار دادند. سپس از طریق سرقت شبیه‌سازی‌های میدان‌های جنگ به کار خود ادامه دادند. این افراد حتی به این کار نیز اکتفا نکرده و پیام‌های نمایندگان آمریکایی که در کره شمالی ایستگاه داشتند، ردگیری کردند. این هکرها به یک سری موضوعات حساس در مورد نیروگاه‌های هسته‌ای کره شمالی دست یافتند. این امر در آن زمان هشدار مهمی برای آمریکا محسوب می‌شد؛ زیرا این دو هکر در آن زمان از سیستم‌های آمریکایی استفاده کرده و به اطلاعات سیستم‌های کره‌ای نفوذ می‌کردند. این کار ممکن بود منجر به یک رویداد بین‌المللی شود.

گروه هکر ناشناس
حتماً راجع به این گروه هکری که Anonymous نام دارد، شنیده‌اید. این گروه در سال ۲۰۰۳ در سایت 4chan پایه‌گذاری شد. این گروه از ۷ هکر فعال سیاسی تشکیل شده است. این گروه کمپین‌هایی برای آزادی در اینترنت، عدالت اجتماعی و شفافیت در قانون راه‌اندازی می‌کنند. این گروه دولت چین، واتیکان، FBI و CIA را مورد حمله قرار داده است. این گروه در حالی که زمان زیادی را صرف انتشار اسناد و مدارک یا غیرفعال کردن وب‌سایت‌های سیاسی کرده است، پس از تراژدی‌هایی مانند Charlie Hebdo و Micheal Brown، حملات خود را گسترش داده و به افرادی که با KKK ارتباط داشتند، حمله کرد.KKK نام سازمان‌های همبسته‌ای در کشور ایالات متحده آمریکا در گذشته و امروز است که پشتیبان برتری نژاد سفید، یهودستیزی، نژادگرایی، ضدیت با آئین کاتولیک، بومی‌گرایی و نفرت نژادی می‌باشند. اگرچه این گروه احتمالاً به دنبال اطلاعات ارزشمند نیست؛ اما اطلاعاتی که منتشر کردند، اهمیت زیادی داشتند.

Astra
اطلاعات زیادی راجع به این هکر وجود ندارد. این هکر حدود ۵ سال از دهه ۲۰۰۰ را به سرقت نرم‌افزار و داده‌های فناوری سلاح‌های پیشرفته پرداخت. Astro این اطلاعات را به سرعت به افرادی در برزیل، آفریقای جنوبی، خاورمیانه و کشورهای دیگر فروخت. با این که هیچ‌کس نمی‌داند وی این اطلاعات را به چه قیمتی فروخت و در مجموع چقدر پول به دست آورد یا چگونه خرج کرد، برآورد می‌شود خسارتی بین ۲۵۰ الی ۳۶۱ میلیون دلار به وجود آورد. جالب است بدانید که پس از این میزان صدمه‌ای که وارد شد، هویت Astro هرگز اعلام نشد. حتی زمانی که مسئولان کشور یونان این هکر را در سال ۲۰۰۸ دستگیر کردند، هویت وی را اعلام نکردند. یک سری شایعات در این مورد وجود دارد که ادعا می‌کنند این هکر، یک ریاضی‌دان یونانی ۵۸ ساله است که قرار است ۶۰ سال در زندانی که مشخص نیست، سپری کند.

Gary McKinnon
این هکر تنها در عرض سال ۲۰۰۱، به بیش از ۹۷ سرور ارتش آمریکا و ناسا نفوذ کرد. وی داده‌ها، نرم‌افزارها و فایل‌های مهم را پاک کرد. بازیابی این اطلاعات، نزدیک به ۷۰۰٬۰۰۰ دلار برای دولت آمریکا هزینه در برداشت. این هکر که به مهارت خود اعتماد داشت و از اسم مستعار Solo استفاده می‌کرد، از طریق ارسال پیام «سیستم امنیتی شما آشغال است. من Solo هستم و به نفوذ به سازمان‌های مهم‌تر ادامه خواهم داد»، ارتش آمریکا را سرزنش می‌کرد. جالب است بدانید وی به دنبال دستیابی به پول نبود و مشخص شد که تنها به دنبال دسترسی به فایل‌های حاوی مدارکی مبنی بر زندگی فرازمینی بوده است. طبق گفته این هکر، وی این مدارک را پیدا کرده است.

 

برگرفته از
خطرناک‌ترین هکرها
لینک کوتاه

دیدگاه

3 دیدگاه برای “خطرناک‌ترین هکرهای جهان”