رونمایی از Audi R8 جدید

نویسنده:

۰۴:۵۰:۴۰

آیا نسل دوم اتومبیل Audi R8 از نسل اول بهتر خواهد بود؟ این اتومبیل به شدت شبیه اتومبیل R8 قبلی است و تنها یک سری تزئینات از اتومبیل TT قرض گرفته است.
تنها موتور بنزینی V10 برای این اتومبیل ارائه خواهد شد. البته ممکن است در آینده از موتورهای V8 و V6 نیز استفاده شود. این موتور ۵٫۲ لیتری که در بخش میانی اتومبیل قرار دارد، ۶۰۲ اسب بخار توان دارد. این اتومبیل به اندازه Huracan لامبورگینی سریع است و در عرض ۳٫۲ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۲ مایل در ساعت می‌رسد. این اتومبیل تنها در عرض ۹٫۹ ثانیه به سرعت ۱۲۴ مایل در ساعت دست می‌یابد. حداکثر سرعت این اتومبیل ۲۰۵ مایل در ساعت است. این اتومبیل سریع‌ترین اتومبیل شرکت آئودی محسوب می‌شود.

اتومبیل‌های R8 قبلی، به میزان زیادی از آلومینیوم استفاده کرده بودند؛ اما طبق گفته شرکت آئودی، این اتومبیل جدید از ترکیبی از چند ماده استفاده خواهد کرد و آلومینیوم و پلاستیک تقویت‌شده فیبر کربنی به کار خواهد برد.

وزن این اتومبیل در حالت خشک حدود ۱٬۴۵۴ کیلوگرم است و در حالت پر، ۱٬۵۵۵ کیلوگرم خواهد بود. این وزن نسبت به اتومبیل R8‌ مدل ۲٬۰۰۷، ۵۰ کیلوگرم کمتر است. مدل‌هایی که از V8 استفاده خواهند کرد نیز سبک‌تر خواهند بود.

خریداران می‌توانند دو ویژگی خاص از آئودی R8 را انتخاب کنند که هر دو از V10 که در Huracan نیز استفاده شده، بهره می‌برند؛ اما با خنثی‌سازی سیلندر ارائه خواهند شد.
5.2 FSI 532bhp, 398lb ft 3.5sec 0-62mph, 201mph, 275g/km CO2
5.2 FSI 602bhp, 413lb ft 3.2sec 0-62mph, 205mph, 289g/km CO2
این ارقام در عصری که اتومبیل‌های اسپرت زیادی از موتورهای توربوشارژ استفاده می‌کنند، چشمگیر هستند.
تنها گیربکس موجود، یک گیربکس ۷ دنده دوکلاجه است. متأسفانه دنده دستی وجود ندارد؛ زیرا خریدار نداشت.
این اتومبیل از دیفرانسیل تمام چرخ بهره می‌برد. با این حال، سیستم جدید می‌تواند گشتاور را دور محور نیز جابه‌جا کند. چرخ‌های آلیاژی ۱۹ اینچی به صورت استاندارد ارائه می‌شوند؛ اما چرخ‌های ۲۰ اینچی نیز برای اولین بار ارائه می‌شوند.
دیسک‌های ترمز سرامیکی نیز در این اتومبیل به کار رفته‌اند؛ اما با هزینه اضافی ارائه می‌شوند.

اولین اتومبیل‌های R8 جدید از نسل دوم در تابستان ۲۰۱۵ ارائه خواهند شد. قیمت این اتومبیل برای موتور V10 استاندارد ۱۶۵٬۴۰۰ یورو و برای موتور V10 پلاس، ۱۸۷٬۴۰۰ یورو تعیین شده است.
یک مدل الکتریکی از R8 نیز وجود خواهد داشت که خروجی آن ۳۴۰ کیلووات است که با ۳۸۶ اسب بخار برابر است. طبق ادعای آئودی، این اتومبیل در عرض ۳٫۹ ثانیه از ۰ به ۶۲ مایل در ساعت می‌رسد.
همچنین یک اتومبیل مسابقه‌ای R8 LMS جدید قرار است در دسته GT3 در سال ۲۰۱۶ به رقابت بپردازد.
 
برگرفته از
Audi R8
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “رونمایی از Audi R8 جدید”