لباس آبی-سیاه حالا در رنگ طلایی-سفید تولید می‌شود!

نویسنده:

۰۷:۲۸:۳۲

این لباس 77 دلاری، به موضوع داغ این روزهای اینترنت تبدیل شده است. برخی این لباس را در رنگ اصلی خود می‌بینند و میلیون‌ها نفر دیگر رنگ آن را سفید و طلایی تشخیص داده‌اند؛ به همین دلیل است که شرکت تولیدکننده آن، شرکت تولید لباس بریتانیایی «رومن اوریجینالز» به فکر تولید لباسی مشابه با رنگ‌های طلایی و سفید افتاده است.

بعد از این که تصویر این لباس بر روی تاملر قرار گرفت و جنجال داغی بر سر رنگ آن در اینترنت راه افتاد، به سرعت و در چند دقیقه به فروش رفت. تولیدکنندگان این لباس بسیار از این موضوع خشنودند و به همین دلیل به فکر تولید رنگ‌های دیگر این لباس و راضی کردن هر دو طرف بحث افتاده‌اند.

یان جانسون، مدیر بخش خلاق رومن اوریجینالز به رسانه‌ها می‌گوید: "ما به فکر تولید لباسی با رنگ‌های طلایی و سفید افتاده‌ایم؛ این لباس هم اکنون در رنگ‌های دیگر هم وجود دارد و ما می‌توانیم به سرعت رنگ دیگری از آن را هم تولید کنیم."

این لباس هم اکنون در تمامی سایزها و رنگ‌هایش به فروش رفته و تمام شده‌است، اما جانسون می‌گوید که این شرکت علاوه بر تولید لباس طلایی و سفید، 300 دست از هر رنگ دیگر این لباس نیز تولید خواهد کرد.

بِویل کانوی دانشمند عصب شناس در مورد این پدیده می‌گوید: "اتفاقی که افتاده به این صورت است: شما به این عکس با سیستم بینایی خود نگاه می‌کنید و سعی در تخفیف و کم کردن نمای نور روز و تمایل رنگی آن دارید. بنابراین سیستم بینایی مردم یا آن‌ها را به سوی طیف آبی سوق می‌دهد که در این صورت لباس را سفید و طلایی می‌بینند و یا به سمت طلایی، که آن را آبی و سیاه خواهند دید."
با این حال سوال این است که بعد از تولید لباس طلایی و سفید، هم چنان بر سر رنگ آن بحث خواهد بود یا نه؟!

 

برگرفته از
رنگ
لینک کوتاه

دیدگاه