طراحی دو دوچرخه توسط شرکت خودروسازی فورد

نویسنده:

۰۱:۲۹:۱۴

دوچرخه کوچک‌تر که MoDe:Me نام دارد، جمع می‌شود و به اندازه‌ای جمع‌وجور و کوچک است که می‌توان آن را به راحتی حمل کرد. مدل بزرگ‌تر با نام Mo:De:Pro برای دوچرخه‌سوارانی که عاشق سرعت هستند و ارائه خدمات پستی، طراحی شده است. هر دو مدل می‌توانند با حداکثر سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت حرکت کنند. این دوچرخه‌ها زمانی که احساس کنند ضربان قلب دوچرخه‌سوار به سرعت بالا می‌رود، به صورت خودکار به حالت کاملاً الکترونیکی تنظیم می‌شوند.

هر دو دوچرخه به همراه یک اپلیکیشن گوشی هوشمند ارائه می‌شوند. این امر بخشی از برنامه درازمدت Smart Mobility Plan شرکت فورد محسوب می‌شود. در این برنامه ۲۵ طرح تجربی و مقدماتی در حال حاضر در سراسر جهان اجرا می‌شوند. هدف از این طرح‌ها، درک چالش‌های حمل‌ونقل شخصی در آینده است.

به عنوان مثال، اپلیکیشن گوشی هوشمند این دوچرخه‌ها می‌تواند مسیری را بر اساس انواع مختلف حمل‌ونقل مانند پیاده، با دوچرخه، با اتومبیل و حمل‌ونقل عمومی، ارزیابی کند. اگر وسیله نقلیه دیگری در نقطه کور دوچرخه‌سوار باشد یا اتومبیلی قصد سبقت داشته باشد، حسگرها به وی هشدار می‌دهند.

مدیر بخش عملیات شرکت فورد در اروپا، Barb Samardzich، می‌گوید: «تغییر روش تفکر، همکاری و رفتار برای اطمینان از آزادی عمل افراد و بهبود وضع اقتصادی، ضروری است. برنامه Smart Mobility شرکت فورد از تعهدات ما در نوآوری حمایت می‌کند. این برنامه قصد دارد سیستم‌های حمل‌ونقل هوشمندتری بسازد تا نگرانی و اضطراب را از برنامه‌ریزی‌های سفر حذف کرده و کیفیت زندگی در شهرهای بزرگ و شلوغ را بهبود بخشد».

 

برگرفته از
دوچرخه فورد
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “طراحی دو دوچرخه توسط شرکت خودروسازی فورد”