پیشنهاد کمک موسسه‌های آلمانی برای حفاظت آثار باستانی عراق

نویسنده:

۰۶:۵۴:۱۵

به گزارش آرت مگزین، مدیر «بنیاد میراث فرهنگی پروس برلین»، «هرمان پارزینگر» می‌گوید: "ما باید به این کشور کمک کنیم تا به خود کمک کند." موزه خاور نزدیک برلین از هم اکنون برنامه‌هایی برای آموزش مرمت در شرایط سخت برای مرمت گران دارد تا به آن‌ها تکنیک‌های مرمت جدیدی را آموزش ‌دهد. این بنیاد همچنین برای انتقال دوجانبه اطلاعات و دانسته‌های تکنیک‌های مرمت و حفاظت آثار باستانی و هنری در حال برنامه ریزی است. پارزینگر تأکید می‌کند: "ما نسبت به همکارانمان در سوریه و عراق احساس مسئولیت می‌کنیم." پارزینگر در مصاحبه با رسانه‌های آلمانی گفت که سوریه و عراق نیاز به همبستگی جامعه بین المللی دارند تا کمک‌های مالی لازم را برای انجام مرمت‌های مورد نیاز را جمع آوری کنند: "آن چه کار ما را به چالش می‌کشد، این است که بدانیم چه چیزی از بین رفته است، چه چیزی در خطر تخریب قرار دارد و ما چه کارهایی برای جلوگیری از وقوع چنین اتفاقاتی در آینده می‌توانیم انجام دهیم."

او ادمه داد: "محافظت از مکان‌های تاریخی و میراث باستانی باید راه خود را در سیاست‌های بین المللی پیدا کند." او همچنین اشاره کرد که بنیاد او، از درخواست برگزاری جلسه ویژه و اضطراری شورای امنیت سازمان ملل برای حفاظت از میراث فرهنگی عراق و سوریه حمایت می‌کند.

منابع دیگری نیز از موسسه‌های خصوصی و عمومی آمریکایی به کمک موزه‌های عراق آمده و در بازگشایی موزه ملی عراق پس از 12 سال دست داشته‌اند. این موزه، در پی جنگ آمریکا و عراق و براندازی صدام حسین مورد غارت قرار گرفت و اشیای باستانی آن به سرقت رفتند.

 

برگرفته از
آثار باستانی عراق
لینک کوتاه

دیدگاه