Android Pay رابط پرداخت جدید گوگل

نویسنده:

۰۱:۵۳:۱۳

با توجه به خبر منتشر شده؛ رابط برنامه نویسی برنامه جدید، برای افزودن پرداخت های درون فروشگاهی و درون برنامه ای گزینه جدیدی در اختیار شرکت ها و دیگر برنامه های پرداخت قرار می‌دهد.

کاربران Android Pay، می توانند اطلاعات کارت های اعتباری خود را بدان معرفی و در آن ذخیره نمایند و تنها با یک کلیک، خریدهای خود را انجام دهند. علاوه بر این، آنچنانکه در اخبار آمده، شرکت هایی که با روش Android Pay هماهنگ شوند؛ می توانند از این رابط برنامه نویسی جدید برای پرداخت و از طریق پایانه های فروش مرسوم در فروشگاه ها و خریدهای آنلاین استفاده کنند.

Android Pay بر شبیه سازی کارت بر روی موبایل (HCE) توسعه یافته توسط گوگل متکی است؛ بنابراین می تواند کارتی بانکی را بر روی موبایل شبیه سازی کرده و با پایانه های NFC مرتبط گردد، ارتباط برقرار شده بین برنامه موبایل و پایانه فروش نیز رمزگذاری می شود تا پرداختی امن صورت پذیرد.

در حال حاضر، شرکت گوگل، یک سرویس پرداخت به نام Google Wallet ارائه کرده است. این سرویس پرداخت آنلاین، پلت فرمی برای کاربران وب است تا کارت های اعتباری خود را در آن ذخیره نمایند و به عنوان یک کارت مجازی بتواند از آن برای پرداخت های آنلاین و انتقال وجوه به سایر کاربران استفاده کنند. در صورتی که گوشی اندروید شما مجهز به NFC باشد نیز، Google Wallet می‌تواند برای خرید از فروشگاه ها به صورت حضوری مورد استفاده قرار گیرد.

در اخبار اشاره شده آمده است که Android Pay، زمینه ای بیشتری برای توسعه دهندگان HCE در مقایسه با ساختار Google Wallet فراهم می کند. با این حال، Google Wallet، هم چنان به حیات خود ادامه می دهد و سرویس Android Pay را نیز حمایت می کند. این قابلیت، به نوبه خود، به مشتریان امکان می دهد Google Wallet را به برنامه هایدیگر پرداخت مرتبط نماید و این امر مستلزم یکپارچه سازی Android Pay و Google Wallet در سیستم آن ها می باشد.

با توجه به این که Google Wallet رابط هایی از جمله «خرید آنی» ارائه می کند و برنامه نویسان می توانند امکان «خرید با گوگل» را در برنامه های خود قرار دهند، این قابلیت جدید نیز پتانسیل برنامه های شرکت ها و پرداخت های غیرتماسی آن ها را هم در فروشگاه های فیزیکی و هم در فروشگاه های آنلاین بالا می‌برد.

برگرفته از
Android Pay
لینک کوتاه

دیدگاه