رقابت یک اتومبیل خودران BMW با قهرمان دریفت

نویسنده:

۰۱:۵۸:۵۷

برخلاف اتفاقاتی که در فیلم‌های تخیلی رخ می‌دهد، لازم نیست نبرد دیرینه انسان و روبات‌ها همیشه با تفنگ و موشک باشد. به جای آن می‌توان این نبرد را با یک مسابقه دریفت یا همان لیز خوردن با اتومبیل به سرانجام رساند. ظاهراً شرکت BMW مقدمات این کار را با انتشار یک کلیپ کوتاه آغاز کرده است؛ کیپی که در آن یک اتومبیل BMW 2-series در حال دریفت و چرخیدن در مقابل یکی از قهرمانان دریفت معروف ژاپنی به نام Dai Yoshihara است.
شرکت BMW در سال گذشته این فناوری را در نمایشگاه CES به نمایش گذاشت؛ اما ظاهراً این شرکت بر روی بهبود این فناوری کار کرده و آن را از دریفت در اطراف پیست مسابقه تا اجرای دونات یا همان چرخیدن با اتومبیل به شکل دایره به صورت متوالی و بی‌نقص و با دقت ساعت ارتقاء داده است. همان‌طور که در این کلیپ مشاهده می‌کنید، BMW بر روی سطح خیس و Yoshihara روی آسفالت خشک این کار را انجام می‌دهد.
طبق گفته BMW، این کلیپ بدین منظور تهیه شده که نشان بدهد اتومبیل‌های خودران چگونه می‌توانند اتومبیل را در شرایط سخت کنترل کنند. این شرکت در ماه ژانویه سال گذشته نیز در اتومبیل i3s بر این نکته تأکید کرده بود؛ اما ما معتقدیم این کلیپ، شروع یک رقابت خشن در دریفت است. تصور کنید فیلم Transformers با فیلم The Fast and The Furious به رقابت می‌پردازد و Vin Diesel به عنوان یک قهرمان از طرف انسان‌ها در حال رقابت با یک روبات است. رقابت جذابی به نظر می‌رسد.
برگرفته از
دریفت
لینک کوتاه

دیدگاه