این مکعب تصویر گوشی شما را به تلویزیون انتقال می‌دهد

نویسنده:

۰۹:۴۰:۲۷

SlimPort Nano-Console به شما اجازه می‌دهد که تصویر صفحه گوشی یا تبلت خود را بر روی تلویزیون مشاهده کنید. این دستگاه به عنوان یک نوع دستگاه ستاپ و یک نوع رابط کنسول بازی برای دستگاه‌های همراه عمل می‌کند. این دستگاه کوچک و عجیب‌وغریب از طریق کابل HDMI به تلویزیون وصل می‌شود و دارای یک سری ویژگی‌های خاص است.

 ایده اصلی این دستگاه این است که هر چیزی که بر روی صفحه گوشی یا تبلت شما وجود دارد، از یک راه مطمئن و در زمان کوتاه به یک صفحه‌نمایش بزرگ انتقال دهد. این کار به شما اجازه می‌دهد که انواع بازی‌ها و فیلم‌های Netflix را بروی صفحه تلویزیون مشاهده کرده یا وب‌گردی کنید.

 برای این که این کار را بدون نشستن جلوی آن انجام دهید، یک بلوتوث کنترل از راه دور و جداپذیر به شکل یک مربع نارنجی‌رنگ و کوچک وجود دارد که حمل آن راحت است و مانند صفحه لمسی لپ‌تاپ کار می‌کند. سه دکمه در گوشه پایین این دستگاه به منظور کنترل‌های استاندارد اندروید برای هدایت بهتر تعبیه‌شده‌اند. عادت کردن به این کار کمی زمان می‌برد؛ اما با کمی تمرین می‌توانید به راحتی تصویر صفحه گوشی خود را به صفحه‌نمایش تلویزیون انتقال دهید. همچنین دکمه خانه آن یک کلید میانبر بسیار مفید است.

از آنجایی که این مکعب کوچک قرار است جلوی تلویزیون قرار بگیرد، شرکت SlimPort تصمیم گرفته تا یک پورت HDMI به آن اضافه کند؛ بنابراین شما می‌توانید لپ‌تاپ یا هر چیز دیگری را که می‌خواهید، به راحتی به جای آنکه به پورت پشت تلویزیون وصل کنید، به این دستگاه وصل کنید. همچنین، این دستگاه یک پورت برای شارژ نیز دارد. در نتیجه می‌توانید گوشی یا تبلت خود را هنگامی که مشغول بازی یا وب گردی یا هر کار دیگری هستید، به این پورت وصل کنید تا شارژ شود.

ما این وسیله را امتحان کردیم. بازی با آن بسیار عالی و روان است. لازم به ذکر است که کندی و تأخیر در استفاده از این دستگاه برای انتقال تصویر صفحه دستگاه همراه روی تلویزیون، کمتر از استفاده از یک راه‌حل بی‌سیم مانند chromecast است. شما مجبورید که این دستگاه را به یک دسته بازی بلوتوثی متصل کنید؛ اما در حال حاضر تعداد زیادی از این دسته‌های بازی برای اندروید وجود دارد که قیمت گرانی نیز ندارند.

همچنین می‌توانید از این دستگاه برای کارهای تجاری بهره ببرید تا گوشی خود را به یک صفحه بزرگ متصل کنید. شما به راحتی می‌توانید از این دستگاه برای انجام کارهایی نظیر ارائه مطالب به صورت پاورپوینت استفاده کنید. این دستگاه، یک راه‌حل هوشمندانه و ارزان‌قیمت برای رفع چنین مشکلاتی محسوب می‌شود.

علاوه بر این، اگر گوشی یا تبلت شما از فناوری slimport پشتیبانی کند، می‌توانید دستگاه خود را به این مکعب وصل کنید که یک جایگزین مناسب برای MHL محسوب می‌شود. دستگاه‌هایی نظیر LG G3 و مجموعه دستگاه‌های Amazon Fire از این فناوری پشتیبانی می‌کنند. همچنین می‌توان از یک آداپتور کوچک برای اتصال این مکعب به Nexus 7 بهره برد. دستگاه‌های دیگری نیز وجود دارند که با این فناوری سازگار هستند.

موفقیت چنین دستگاهی بستگی به قیمت پایه اولیه‌ای دارد که برای بیشتر افراد مناسب باشد. قیمت Slimport Nano-Console که قرار است ۳ ماه دیگر وارد بازار شود، حدود ۵۰ دلار است. از همین حالا می‌توانید این دستگاه را پیش‌خرید کنید.

مزایا:
کاربری آسان
انتقال تصویر صفحه‌نمایش دستگاه‌های همراه به تلویزیون
زمان تأخیر بسیار پایین برای بازی
ریموت بلوتوثی
معایب:
محدودیت در سازگاری با همه دستگاه‌ها
طراحی ظریف
احتیاج به تمرین برای کنترل
  

برگرفته از
SlimPort Nano-Console
لینک کوتاه

دیدگاه