تصویر لئونارد نیموی بر روی اسکناس‌های کانادا

نویسنده:

۰۱:۱۸:۱۶

طرفداران کانادایی پیشتازان فضا(Star Trek) اسکناس‌های 5 دلاری کانادا را که تصویر چهره هفتمین نخست وزیر کانادا «سِر ویلفرید لوریر» بر روی آن نقش شده را دستکاری کرده به چهره او گوش‌ها و ابروهای نوک تیز و مدل موی مشهور وُلکِنی داده‌اند تا شبیه آقای «اسپاک» به نظر برسد. آن‌ها این عمل که به آن لقب «اسپاکینگ» داده‌اند را برای ادای احترام به لئونارد نیموی، بازیگر نقش اسپاک که روز جمعه درگذشت انجام می‌دهند.

با این حال بانک مرکزی کانادا از این عمل خشنود نیست و می‌گوید با این که نقاشی کشیدن و تغییر شکل دادن اسکناس‌ها جرم نیست، اما دلایل مهمی برای انجام ندادن این عمل وجود دارد. این بانک در بیانه‌ای در روزنامه تورنتو سان اعلام کرده است: "نوشتن بر روی اسکناس‌ها با ویژگی‌های امنیتی اسکناس‌ها تداخل پیدا کرده و عمر آن‌ها را کم می‌کند. همچنین این عمل ممکن است مانع از انجام تبادل و تراکنش شود. علاوه بر این‌ها در نظر بانک کانادا، نوشتن و نقاشی کردن بر روی اسکناس‌ها نادرست است زیرا اسکناس‌های یک کشور، نشانه و نماد آن و یکی از منابع افتخار ملی هستند."

لدونارد نیموی هنرمند، بازیگر و عکاس آمریکایی که برای بازی جاودانه خود در نقش «آقای اسپاک» در مجموعه تلویزیونی محبوب «پیشتازان فضا» به محبوبیت جهانی رسید، در روز جمعه و در سن 83 سالگی بر اثر ابتلا به بیماری مزمن ریوی در کالیفرنیا درگذشت.

 

برگرفته از
لئونارد نیموی
لینک کوتاه

دیدگاه