ساخت «موزه آینده» در دبی

نویسنده:

۰۱:۱۹:۱۷

به گفته مقامات دبی، ساختمان «موزه آینده» شکلی بیضی وار و تخم مرغی خواهد داشت و نوآوری‌های جهان و راه حل‌هایی برای چالش‌هایی که شهرهای مدرن در آینده با آن‌ها مواجه خواهند شد را به نمایش می‌گذارد.

این موزه، بر روی تپه‌ای سرسبز در نزدیکی «برج خلیفه»-بلندترین برج جهان- با بودجه‌تی معادل 500 میلیون درهم(136 میلیون دلار) ساخته و در سال 2017 بازگشایی خواهد شد.
به گفته مقامات دبی، «موزه آینده» به صورتی فعال در اختراعات و نوآوری‌های جدید دست خواهد داشت و قصد دارد تا خانه‌ای دائمی برای بزرگترین نوآوری‌های جهان فراهم کند. همچنین، این موزه قصد دارد تا با پرورش و برانگیختن افکار خلاقانه، راه حل‌هایی برای چالش‌هایی که شهرها در آینده با آن‌ها مواجه خواهند شد، پیدا کند. این موزه، خلاق‌ترین و باهوش‌ترین پژوهشگران، طراحان، مخترعان و سرمایه گذاران را در زیر یک سقف جمع خواهد کرد.

به گفته مسئولان، در این موزه «آزمایشگاه‌های نوآور» بر روی سلامتی، تحصیلات، شهرهای هوشمند، مبحث انرژی و حمل و نقل کار خواهند کرد و این مکان پلتفرمی جدید برای اختراع آخرین تکنولوژی‌های پیشرفته جهان با حضور شرکت‌های بزرگ تکنولوژی دنیا خواهد بود.

 

برگرفته از
موزه آینده
لینک کوتاه

دیدگاه