یان مک‌کلن در نقش شرلوک هملز!

نویسنده:

۱۲:۲۷:۵۴


یان مک کلن بازیگر انگلیسی که برای بازی در نقش‌هایی چون «گندالف»(ارباب حلقه‌ها، هابیت) و «مگنیتو»(اکس-من) برای طرفداران جوان‌تر سینما و فیلم‌های تخیلی شناخته شده است، این بار در فیلم «آقای هلمز»(Mr Holmes) در نقش شرلوک هلمز کارآگاه مشهور ظاهر می‌شود. او در این فیلم، نقش شرلوک هلمزی بازنشسته که دوران کهنسالی خود را در خانه رعیتی در ساسکس می‌گذراند، بازی می‌کند.
این فیلم بر اساس کتابی به نام «حقه کوچک ذهن»(A Slight Trick of the Mind) نوشته میچ کالینز ساخته شده، و کارآگاه محبوب را در زمانی به تصویر می‌کشد که او سعی می‌کند با انزوا و ناامیدی پرونده‌ای نیمه تمام را حل کند و با ذهن رو به انحطاطش مبارزه و وقایع 30 سال گذشته را به یاد بیاورد.

بیل کاندن کارگردان برنده جایزه اسکار که برای فیلم‌هایی چون «توایلایت» و «دریم گرلز» شناخته شده است، کارگردانی این فیلم را بر عهده داشته و لارا لینی و میلو پارکر به ترتیب در نقش‌های خدمتکار هلمز «خانم مونرو» و پسرش «راجر» بازی می‌کنند. اولین تریلر این فیلم نیز روز گذشته به صورت آنلاین منتشر شد.

این فیلم برای نخستین بار در جشنواره فیلم برلین امسال به نمایش درآمد و روز نوزدهم ژوئن در سینماهای بریتانیا اکران خواهد شد.

 

برگرفته از
یان مک‌کلن
لینک کوتاه

دیدگاه