نشان دادن سرعت دست‌یابی جستجوگر گوگل به گوشه و کنار اینترنت

نویسنده:

۱۲:۲۷:۳۶

 
مطمئنا شگفت زده خواهید شد، هنگامی که بدانید هنگامی که اصلا سایتی را تبلیغ نکرده و در موتورهای جستجو ثبت نکرده‌اید؛ برای گوگل تنها ۲۲ روز زمان لازم است تا آن را پیدا کند. متیو روتنبرگ  یکی از محققانی است که به تازگی برای کشف پاسخ این سوال دست به کار راه اندازی یک شبکه اجتماعی کوچک با عمر کوتاه  شد. سایت راه اندازی شده توسط وی به هیچ شکلی در منابع مختلف لیست نشده و از نظر بهینه‌سازی موتورهای جستجو هم کاری رو آن صورت نگرفته بود.  علاوه بر این کدها به گونه‌ای نوشته شده بودند که به محض کشف سایت توسط تکنولوژی‌های ایندکس و دسته‌بندی گوگل و حضور سایت در لیست جستجوها، خودبه خود کلیه محتوای آن نابود شود.
 
در حالی که روتنبرگ به هیچ وجه از قوانین سفت و سخت خود در این زمینه تخطی نکرد (زیرا مشخصا هر بار حضور فردی در سایت آن را به نابودی خودکار نزدیکتر می‌سازد.) و همچنان سعی کرد وجود این سایت را مخفی نگه دارد،  تنها پس از ۳۴۶ بار بازدید سایت توسط کاربران و درج ۳۱ کامنت در آن، زمان مرگش فرا رسید و همه‌چیز با یک حمله ناگهانی نابود شد.
 
خوشبختانه به لطف تفکر بازمتن متیو، هر یک از شما می‌توانید این تجربه را برای خودتان بازسازی کنید. زیرا وی در مطلبی درون سایت گیت‌هاب، کد منبع این تجربه را به طور کامل منتشر کرده و شما می تواید سایتی با حداکثر عمر چند هفته راه اندازی کنید.
برگرفته از
جستجوگر گوگل
لینک کوتاه

دیدگاه