کشف شهر باستانی گمشده در هندوراس

نویسنده:

۰۳:۲۵:۵۴

اطلاعات موجود در مورد تمدن پیش-کلمبیایی که در این شهر زندگی می‌کرده‌اند به قدری کم است که این تمدن حتی نامی ندارد. تیم باستان شنان آمریکایی و هندوراسی که موفق به این کشف شدند، همراه دو متخصص زندگی در حیات وحش که اعضای سابق نیروی ویژه هوایی بریتانیا بوده‌اند، به مناطق دور افتاده این جنگل‌های استوایی سفر کرده‌اند. این گروه با همراهی سربازان هندوراسی دست به این اکتشاف زدند زیرا گفته می‌شود که شبکه‌های قاچاق مواد مخدر، از راه‌های جنگلی هندوراس برای قاچاق کوکایین به سراسر آمریکا استفاده می‌کنند.

کاوشگران و مکتشفان، از زمان ورود فاتحان اسپانیایی به آمریکای جنوبی در قرن شانزدهم، همواره به دنبال این شهر افسانه‌ای گمشده بوده‌اند. به گزارش نشنال جئوگرافیک، محققان چندین تندیس سنگی به همراه یافته‌های ارزشمند دیگری کشف کرده‌اند که از میان آن‌ها می‌توان به میادین کوچک، تپه‌ها و خاک پشته‌ها و هرمی زمینی که همگی متعلق به فرهنگی بوده‌اندندیییسیسبرلتئح که بیش از هزار سال پیش رونق داشته و سپس محو و نابود شده است، اشاره کرد.

کریستوفر فیشر، رهبر گروه کاوشگران باستان شناس به تلگراف می‌گوید: "این کشف نشان می‌دهد که حتی حالا و در قرن بیست و یکم، چیزهای کشف نشده در مورد دنیای ما فراوان است. طبیعت دست نخورده این محوطه باستانی بی همتاست و اگر به خوبی نگه داری شده و بر روی آن مطالعات لازم انجام شود، می‌تواند اطلاعات ارزشمند و حیاتی را در مورد این مردم باستانی و حفاظت از منطقه برای آیندگان فراهم کند." احتمال وجود این شهر زمانی مطرح شد که در سال 2012، هلیکوپتری مجهز به آخرین تکنولوژی روز تمامی منطقه را اسکن کرد و نشانه‌های وجود ویرانه‌های باستانی سنگی زیر زمینی را در این منطقه یافت.
تیم باستان شناسی، مکان دقیق این محل را مشخص نکرده تا از این محوطه در مقابل دستبرد دزدان و قاچاقچیان حفاظت کند.
 
برگرفته از
شهر باستانی گمشده
لینک کوتاه

دیدگاه