دادگاه اسپانیایی حراج نامه «کریستف کلمب» را ممنوع کرد

نویسنده:

۰۱:۰۲:۱۲

دادگاه اسپانیایی در بیاننیه‌ای اعلام کرد این نامه که ارزش آن 21 میلیون یورو(22.3 میلیون دلار) تخمین زده شده، دارای ارزش ملی بسیار است.

این دست‌نوشته توسط بنیاد فرهنگی که به دست خاندان «آلبا» یکی از ثروتمندترین خانواده‌های اشرافی اسپانیا اداره می‌شود، برای حراج گذاشته شده بود. کریستف کلمب این نامه را در تاریخ 29 آوریل سال 1498 به پسرش دیگو نوشته است.

دادگاهی عالی رتبه در مادرید، منع فروش این سند فرهنگی که توسط وزارت فرهنگ اسپانیا مطرح شده بود را تأیید کرده است. با این حال این بنیاد فرهنگی ادعا می‌کند که سود حاصل از فروش این نامه را، برای ترمیم و مرمت دیگر آثار بسیار ارزشمندتر این بنیاد، لازم دارد.

بنیاد آلبا که نزدیک به 20 نامه به قلم کریستف کلمب را در اختیار دارد، می‌گوید که این بنیاد به دقت نامه‌ای که کمترین ارزش از لحاظ تاریخی را دارد انتخاب کرده است؛ حراج کریستی لندن نیز با این ادعا موافقت کرده می‌گوید که این نامه، جزیی از مکاتبات شخصی کریستف کلمب بوده و نمی‌تواند به عنوان یکی از مهم‌ترین میراث تاریخی اسپانیا تلقی شود.

در پی مرگ «ماریا دل روزاریو استوارت ای سیلوا» در ماه نوامبر، رییس بنیاد آلبا که میلیاردری علاقمند به هنر و تاریخ و یک مجموعه دار بود، پسرش «کارلو مارتینز د ایروهو» جای او را گرفته است.

 

برگرفته از
کریستف کلمب
لینک کوتاه

دیدگاه