آینه هوشمند اندرویدی + ویدیو

نویسنده:

۰۶:۳۸:۵۳

 

اگر می‌خواهید داخل حمام نیز به اینترنت دسترسی داشته باشید، حتماً به یک آینه هوشمند اندرویدی نیاز دارید. اگر اهل کارهای فنی هستید، شاید بتوانید آینه هوشمند را خودتان بسازید، همانند کاری که Nick Nothom‌ کرد.

Nothom با ارسال این ابداعش در صفحه پیام‌های Reddit، توانست نمونه اولیه آینه هوشمندش را بسازد. این آینه دارای اندروید مختص دستگاه‌های پوشیدنی است و به صدای وی عکس‌العمل نشان می‌دهد. وی قابلیت این آینه را در یک ویدئوی کوتاه در YouTube منتشر کرده که در ادامه می‌بینید. با توجه به این ویدئو می‌توان گفت که این آینه اندرویدی به خوبی کار می‌کند.

آنچه اهمیت دارد، این است که این آینه ظاهر خوبی نیز دارد. زمانی که بحث استفاده از تجهیزات هوشمند در خانه به میان می‌آید، ظاهر و کاربری آسان اهمیت زیادی دارند. ظاهرا آینه‌ای که Nothom ساخته، حتی در مرحله نمونه اولیه، هر دو فاکتور را دارد.

Nothom در وب‌سایتش توضیح می‌دهد که چرا چنین پروژه‌ای را انتخاب کرده است. وی قصد داشته یک دستگاه متصل به اینترنت بسازد تا حواس افراد به واسطه استفاده از گوشی‌های هوشمند، پرت نشود. وی همچنین در مورد سیستم کنترل صوتی اندروید و نحوه کاربرد آن در خانه، بسیار کنجکاو بود.

Nothom بودجه موردنیاز برای ساخت آینه هوشمند خود را حدود ۵۰۰ دلار ارزیابی کرد که شامل یک صفحه‌نمایش LED است که پشت یک شیشه یک طرفه قرار گرفته است. این آینه ارزان نیست؛ اما جذابیت و حس خرسندی از ساخت چنین چیزی، باعث می‌شود که قیمت آن به چشم نیاید.

 

برگرفته از
آینه هوشمند
لینک کوتاه