دیسنی نمایش سیگار کشیدن را در فیلم‌هایش ممنوع کرد

نویسنده:

۰۸:۰۰:۴۹

باب آیگر، مدیر دیسنی این خبر را در جلسه سالانه سهام داران این شرکت اعلام کرد؛ در این جلسه ساخت انیمیشن «منجمد 2» و جزییاتی از دو فیلم جنگ ستارگان جدید هم اعلام شد و یکی از سهام داران شرکت دیسنی در این جلسه از باب آیگر پرسید که این استودیو برای محافظت از کودکان در مقابل نمایش سیگار کشیدن چه برنامه‌هایی دارد. زیرا در 43 درصد فیلم‌هایی که بر اساس داستان‌های مصور شرکت مارول ساخته می‌شود، شخصیت‌ها در حال سیگار کشیدن نمایش داده می‌شوند.

باب ایگر نیز در پاسخ گفت که او و استودیو دیسنی قصد گسترش سیاست‌های موجود دیسنی که تاریخ اجرای آن به سال 2007 باز می‌گردند را دارند و تمامی شرکت‌ها و کمپانی‌های تابع دیسنی نیز آن‌ها را رعایت خواهند کرد: "ما سیاست ممنوعیت نمایش سیگار کشیدن در فیلم‌ها را به تمامی استدیوهای تابع خود از جمله مارول، لوکاس، پیکسار و دیسنی ابلاغ کرده‌ایم. این سیاست تنها در زمانی نقض خواهد شد که فیلم، داستان شخصیت واقعی و تاریخی را روایت می‌کند که سیگار می‌کشیده است؛ برای مثال، اگر ما فیلمی در مورد آبراهام لینکلن بسازیم او را در حال سیگار کشیدن نشان خواهیم داد، زیرا او سیگاری بوده است. اما در مورد شخصیت‌های جدید و شخصیت‌هایی که برای نمایش در فیلم‌های هر کدام از استودیوها خلق می‌شوند، سیگار کشیدن ممنوع است." اما این که این قانون شامل شخصیت‌های موجود که در فیلم‌های جدید این استودیو چون جنگ ستارگان و مارول ظاهر خواهند شد، می‌شود یا نه، مشخص نیست.

حتی شخصیت‌های «خوب» نیز در فیلم‌های کلاسیک دیسنی مشغول سیگار کشیدن نمایش داده شده‌اند که از میان آن‌ها می‌توان به انیمیشن‌های پیتر پن، پینوکیو و دامبو اشاره کرد. با این حال نمایش این حرکت در فیلم‌های دیسنی و استودیوهایش بسیار نادر است؛ اما شخصیت «ابسولوم هزارپا»-که آلن ریکمن صداپیشگی او را بر عهده داشت-در فیلم «آلیس در سرزمین عجایب» تیم برتون(2010) قلیان می‌کشید.
 

برگرفته از
سیگار
لینک کوتاه

دیدگاه