آمفی تئاتر باستانی رُمی تبدیل به زمین تنیس می‌شود

نویسنده:

۱۱:۳۴:۱۶

این آمفی تئاتر باستانی در سال 8 قبل از میلاد ساخته شده و در آن جنگ‌های گلادیلاتوری بین مردان و جنگجویان و گاهی اوقات جانوران برگزار می‌شده است. در پروژه جدید، سازه‌ای به وزن هزاران تن بر روی این ویرانه رُمی باستانی نصب می‌شود تا آن را به زمین تنیس کاملا قابل استفاده‌ای تبدیل کند؛ این سازه دارای جایگاه‌های ویژه و جایگاه تماشاچیان و پذیرش نیز خواهد بود.

بعضی استفاده دوباره از این محوطه باستانی و تبدیل آن به ورزشگاه را بازگشت به هدف اصلی این مجموعه می‌دانند و از آن استقبال کرده‌اند، اما بسیاری دیگر، از جمله تعداد زیادی از سیاستمداران و عاشقان تاریخ و هنر، آن را فاجعه‌ای عظیم دانسته‌اند.

«آلوارو وازکز» یکی از این سیاستمداران، بزرگ‌ترین مخالف اجرای این طرح بوده است. به گزارش رسانه‌ها وازکز می‌گوید که برگزاری مسابقات عظیمی چون مسابقات تنیس در این مکان کاملا بر خلاف آیین نامه‌هایی است که برای حفاظت از آثار باستانی و محوطه‌های تاریخی چون آمفی تداتر مریدا تنظیم شده‌اند.

طوماری آنلاین که درخواست توقف این پروژه را دارد در روز چهارشنبه آغاز به کار کرده و تا به حال از 5000 امضای مورد نیاز، 2680 امضا را جمع آوری کرده است. شهردار شهر مریدا، «پدرو آسِدو» نقدهای بیان شده را محکوم کرده و می‌گوید: "اگر متخصصان مشاور رضایت خود را در مورد انجام این پروژه اعلام کرده‌اند، به این خاطر است که این پروژه برای محوطه باستانی مریدا خطری ندارد و جای نگرانی نیست."

 

برگرفته از
آمفی تئاتر باستانی
لینک کوتاه

دیدگاه