مدیرعامل فن آواکارت تشریح کرد: شرایط حاکم بر فضای حوزه پرداخت الکترونیکی در سال ۹۳ و الزامات سال آینده

نویسنده:

۱۲:۴۲:۵۶


امیرحسین فتاحی، مدیرعامل شرکت فن آوا کارت در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: سال 93 برای شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت الکترونیکی سال ویژه ای بود؛ تلاش هابرای اصلاح نظام کارمزد به نتیجه مطلوب نرسید و از طرف دیگر شاپرک به دلایل گوناگون تغییراتی در ساز و کار و مبلغ پرداختی به شرکت های پی اس پی ایجاد کرد.

وی افزود: در پی این دو اتفاق درآمد شرکت های پی اس پی کاهش یافت و کانال درآمدی جدیدی هم تعریف نشد. همین مسئله فعالان حوزه پرداخت را دچار چالشهایی کرد.
مدیرعامل فن اوا کارت ادامه داد: مشکلات بوجود آمده انگیزه مجددی برای برخی شرکت های ایجاد کرد تا به روش های جایگزین برای کسب درآمد فکرکنند؛ روش هایی که بتوانند از طریق آن ها بدون اتکا به کارمزدها و کمک های بانک مرکزی و شاپرک ،هزینه هایشان را تامین کنند و سود هم بدست آورند.
وی با اشاره به برنامه های بانک مرکزی در این زمینه گفت: خوشبختانه مدیران بانک مرکزی هم به صورت همزمان برنامه هایی را در همین راستا تدارک دیده اند که به برخی از آن ها هم اشاره کرده اند؛ ایجاد تغییراتی در عقود کارت اعتباری برای گسترش استفاده از این ابزار و تعریف ارائه خدمات مربوط به این کارت ها در حوزه پی اس پی ها یکی از این برنامه ها است که امیدواریم درسال آینده عملیاتی شود.

این فعال حوزه پرداخت الکترونیکی درتشریح اقدامات لازم برای استقلال شرکت های پی اس پی گفت: درهمین راستا هم برخی شرکتها از جمله فن آوا کارت، برنامه ریزیهای دقیقی برای ترویج استفاده از تلفن همراه به عنوان ابزار پرداخت انجام داده اند.
فتاحی افزود :آشنا سازی جامعه با موبایل پوزها و ارائه این ابزار به پذیرندگان از دیگر برنامه هایی است که از سوی شرکت های حوزه پرداخت الکترونیکی دنبال می شود. با این ابزار می توان ضریب نفوذ پرداخت الکترونیکی را افزایش داد و از هزینه های سربار و مستقیم پرداخت فیزیکی کم کرد.
مدیرعامل شرکت فن اوا کارت با تاکید بر ضرورت تغییر مدل کسب و کار درحوزه پرداخت الکترونیکی گفت : این پذیرش باید در جامعه ایجاد شود که هر کدام از ما به میزان نفعی که از یک خدمت  می بریم، هزینه آن را پرداخت کنیم. خدمت پرداخت الکترونیکی هم از این قاعده مستثنی نیست و هزینه های سنگین ارائه آن باید از سوی تمامی ذینفعان تقبل شود. طبیعتا هرکس نفع بیشتری می برد باید هزینه بیشتری نیز پرداخت کند.

وی گفت: حاکمیت در تعریف کلی آن، شبکه بانکی، پذیرندگان و عموم مردم همگی از خدمات پرداخت الکترونیکی نفع می برند ولی میزان و نوع انتفاع هریک متفاوت  است بنابراین باید متناسب با این نفع بری، هزینه پرداخت کنند.
مدیرعامل فن آواکارت افزود: امیدواریم سال آینده و در پی تاکیدات مسئولان بانک مرکزی، سازوکار پرداخت کارمزد اصلاح شود تا شاهد تصحیح فضای کسب و کار در این حوزه حساس،روبه رشد و کلیدی باشیم.

فتاحی در ادامه با اشاره به شرایط حاکم بر حوزه فعالیت شرکت های پی اس پی گفت: برخی رویه های نادرست که از سال ها قبل در حوزه خدمات پرداخت الکترونیکی حاکم شده، پیامدها و هزینه های غیرضرور فراوانی را بر جامعه تحمیل کرده است. به عنوان نمونه اصرار برخی بانک ها بر نصب جدیدترین نوع از پوزها برای پذیرندگان، باعث شده میلیاردها دلار از ارز و سرمایه کشور صرف واردات پوزهایی شود که واقعا نیازی به استفاده از آن ها در بازار نداریم و تراکنش های عادی مورد نظر کاربران و پذیرندگان را می توان با همین پوزهای موجود در بازار انجام داد. با این حال اما بخشی نگری و سودجویی برخی واردکنندگان دستگاه های کارتخوان، به رقابت های بی اساس در میان شبکه بانکی برای نصب پوزهای جدید دامن زده است.
مدیرعامل فن آواکارت ادامه داد: تسریع در تدوین و ابلاغ دستورالعمل ها و مقررات لازم برای ارائه خدمات جدیدی مانند کیف پول الکترونیکی یکی از اقداماتی است که اگر از سوی نهادهای ناظر بر حوزه پرداخت انجام شود، کمک قابل توجهی به گسترس نفوذ خدمات پرداخت الکترونیکی در جامعه می کند.  در حال حاضر بر اساس تازه ترین گزارش بانک مرکزی مجموع اسکناس و مسکوک در دست اشخاص تا پایان اسفند ماه امسال با 17.5 درصد رشد به 39 هزار میلیارد تومان می‌رسد. با درنظر گرفتن هزینه های نوسازی و امحاء این مقدار اسکناس و مسکوک منطقی است که اقدامت لازم را برای ارائه خدمات متناسب با نیاز جامعه برای پردخات های خرد انجام دهیم.

وی افزود: بر اساس همین نیازسنجی دو اقدام مهم را انجام داده ایم؛ خدمات شارژ کارت های شهروندی را بر روی دستگاه های کارتخوان فروشگاهی دایر کرده ایم و شهروندان می توانند برای شارژ کارت های مترو، اتوبوس و…. از دستگاه های کارتخوان   فن آواکارت استفاده کنند. علاوه بر این برنامه ریزی ها و اقدامات فراوانی نیز برای تشویق مشتریان خود نسبت به استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی انجام داده ایم که بسیار هم موفق بوده است.
مدیرعامل فن آواکارت گفت: طی سال گذشته توانستیم گام های مؤثر و بلندی در ارتقای سطح امنیت، خدمات و کیفیت برداریم که همین امر به بهبود رتبه شرکت فن آوا کارت در رتبه بندی شاپرک منجر شده است.

فتاحی همچنین از انجام اقدامات لازم برای افزایش سرمایه شرکت خبرداد و افزود: بخشی از سهام شرکت فن آواکارت قرار است در اوائل سال آینده در فرابورس عرضه شود و مشتریان پیگیری نیز برای خرید صف کشیده اند.
 

برگرفته از
امیرحسین فتاحی
لینک کوتاه

دیدگاه