مسابقه برنامه‌نویسی اتومبیل‌های خودران کوچک آئودی

نویسنده:

۰۵:۴۳:۰۱

شرکت آئودی در زمینه اتومبیل‌های خودران تجربه موردنیاز را دارد. این شرکت به منظور توسعه هر چه بیشتر نرم‌افزار این اتومبیل‌ها و کشف استعدادهای افراد، از دانشجویان درخواست کرده تا در مسابقه Autonomous Driving Cup شرکت کنند. در این مسابقه، افراد به صورت گروهی نرم‌افزار اتومبیل‌های کوچک آئودی را خواهند ساخت.

در این مسابقه که بیشتر برای دانشجویان رشته مهندسی مکانیک و برق و همچنین علوم کامپیوتر طراحی شده، ۱۰ گروه به رقابت خواهند پرداخت. این گروه‌ها تلاش می‌کنند تا بهترین اتومبیل خودران را بسازند. اتومبیل خودرانی که در این رقابت شرکت خواهد کرد، یک مدل از آئودی Q5 است که ابعاد آن ۱:۸ اتومبیل واقعی است. این اتومبیل مدل از دیفرانسیل تمام چرخ برخوردار بوده و حداکثر سرعت آن ۲۵ مایل بر ساعت است. شرکت آئودی این اتومبیل را به همراه یک بسته نرم‌افزاری ابتدایی در اختیار گروه‌ها قرار خواهد داد تا این گروه‌ها بهترین برنامه عملکردی را از این طریق بسازند.

شاید تصور کنید برنامه‌نویسی برای یک اتومبیل اسباب‌بازی برای حرکت و انجام یک سری کارها، با برنامه‌نویسی برای یک شاسی‌بلند که قرار است مردم را جابه‌جا کند، تفاوت دارد؛ اما سازمان‌دهنده این مسابقه، Björn Giesler، اظهار داشت موانعی که دانشجویان باید بر آن‌ها غلبه کنند، شباهت زیادی به موانعی دارد که به هنگام برنامه‌نویسی برای یک اتومبیل واقعی با آن مواجه می‌شویم. حسگرهای ارزیابی در این اتومبیل‌های مدل باید به دقت حسگرهایی باشند که در اتومبیل‌های واقعی وجود دارد. وی افزود: «ما بسیار هیجان‌زده هستیم که راه‌حل‌های مبتکرانه دانشجویان را ببینیم».
اتومبیل Q5 کوچک در مسیر مسابقه و در جایی که چیزهایی مانند نحوه عملکرد اتومبیل در ترافیک تقاطع‌ها، موقعیت‌های پارک و آزمون‌های میزان دقت، ارزیابی می‌شود، تست خواهد شد. هدف این مسابقه، طی مسیر مسابقه در بهترین زمان ممکن است. همچنین تعداد تصادفات و بی‌دقتی‌ها امتیاز منفی دارد.
گروهی که اول بشود، ۱۰۰۰۰ یورو، گروه دوم، ۵۰۰۰ یورو و گروه سوم ۱۰۰۰ یورو جایزه دریافت خواهد کرد.
برگرفته از
خودران کوچک آئودی
لینک کوتاه

دیدگاه