یک نفر صحبت‌های شما با دستیارهای دیجیتالی را می‌شنود

نویسنده:

۱۲:۳۹:۳۴

اگر به حریم خصوصی خود اهمیت می‌دهید، باید بدانید صحبت با دستیارهای دیجیتالی دستگا‌ه‌های همراه آن‌قدرها هم که فکر می‌کنید، خصوصی نیست. یک کاربر Reddit اخیراً یک حساب کاربری جدید از آغاز یک شغل جدید به اشتراک گذاشته است. وی در این شغل موظف است به فرمان‌های صوتی افراد به دستگاه‌های همراه گوش کند.

این کاربر که تحت عنوان FallenMyst در Reddit فعال است، حساب کاربری شخصی خود را از طریق یک نواره تحت عنوان «هر آنچه به Siri و Cortana می‌گویید، ضبط می‌شود و من باید به آن‌ها گوش دهم»، به اشتراک گذاشته است. همچنین این خانم در مورد آنچه افراد به گوشی‌های سامسونگ می‌گویند نیز صحبت کرده است. وی اظهار داشته که برای شرکتی به نام N’Talk Technologies آغاز به کار کرده است. وی در سمت خود باید به فایل‌های صوتی ضبط شده از گفتگوی افراد با گوشی‌های هوشمند گوش دهد و نحوه هماهنگی نتایج متنی با فرمان‌های صوتی را ارزیابی نماید.

وی این‌گونه نوشته است: «مردم، به من شما می‌گویم، اگر چیزی به گوشی خود بگویید، ضبط می‌شود و به احتمال زیاد یک شخص ثالث به آن گوش می‌دهد. من تمام صحبت‌های معصومانه یک کودک با Siri‌ را شنیدم که از آن می‌پرسید «منو دوست داری؟». البته در این میان حرف‌های ناپسندی نیز میان این دستیارهای دیجیتالی و کاربران ردوبدل می‌شود».

این کاربر ناشناس Reddit از طریق شرکت استخراج داده CrowdFlower استخدام شده است. یک مطلب که توسط سایت Motherboard منتشر شده، نگاه عمیق‌تری به این شغل دارد و حتی برخی از فایل‌های صوتی ضبط شده را نیز به اشتراک گذاشته است.

در توافق‌نامه رسمی نرم‌افزار iOS شرکت اپل، یک سری بخش‌ها به Siri اشاره دارد: «با استفاده از Siri یا Dictation، شما با انتقال، جمع‌آوری، نگهداری، پردازش و استفاده از این اطلاعات توسط نمایندگی‌ها، شرکت‌های زیرمجموعه اپل و اپل برای فراهم آوردن و بهبود Siri، Dictation و قابلیت‌های دیگر محصولات و خدمات اپل موافقت می‌کنید. این اطلاعات شامل داده‌های صوتی و داده‌های کاربری شما می‌شود».

سیاست‌های حریم خصوصی سامسونگ شامل یادداشتی در مورد فایل‌های صوتی ضبط شده است که طبق گفته این شرکت، ممکن است در سرورهای سامسونگ ذخیره شود. این یادداشت این گونه است: «توجه داشته باشید که ما با یک تأمین‌کننده خدمات شخص ثالث همکاری می‌کنیم که خدمات تبدیل گفتار به نوشتار را ارائه می‌دهد. این تأمین‌کننده ممکن است فرمان‌های صوتی خاصی را دریافت و ذخیره نماید».

زبانی که مایکروسافت برای Cortana‌استفاده کرده، متذکر می‌شود که فایل‌های صوتی ضبط شده به مایکروسافت ارسال می‌شوند؛ اما هیچ صحبتی از اشخاص ثالث به میان نیامده است. سیاست‌های کلی حریم خصوص گوگل نیز این موضوع را زیاد توضیح نمی‌دهد و بیشتر جنبه آموزشی فعالیت‌های صوتی را در نظر گرفته است. با این حال، گوگل به کاربران اجازه می‌دهد تا به جستجوهای صوتی خود در گذشته گوش کنند.
 

برگرفته از
شنود
لینک کوتاه