گرافیتی دیواری بنکسی، مایه دردسر صاحبان ساختمان

نویسنده:

۱۲:۵۶:۰۳


گرافیتی «باجه جاسوسی» بنکسی که او ماه آوریل سال گذشته آن را خلق کرد، سه جاسوس با کت بلند را نشان می‌دهد که در حال گوش دادن به مکالمات یک باجه تلفن هستند و اشاره‌ای طعنه آمیز به دفاتر مرکزی سازمان اطلاعات و جاسوسی کشور انگلستان دارد که در شهر چلتنهام بورو قرار دارند.
دیوید پاسی صاحب خانه در مصاحبه‌ای با رادیو محلی از وجود این گرافیتی اظهار تأسف کرده و می‌گوید از هنگامی که این گرافیتی بر روی دیوار خانه‌اش ظاهر شده، همه چیز در هم ریخته است.

او می‌گوید که تلاش‌هایش برای حفظ این اثر توسط شورای شهر به نتیجه نرسیده است و آن‌ها حتی او را تهدید به پرداخت جریمه نیز کرده‌اند. ساختمان او احتیاج به بازسازی دارد و پاسی می‌گوید که برای وضعیت دیوار سیمانی که این گرافیتی بر روی آن کشیده شده، جریمه شده است. او می‌گوید: "ما برای تعمیر دیوار داربست زدیم و ناگهان مردم شهر چلتنهام نگران شدند که ما قصد داریم تا این گرافیتی از دیوار جدا کنیم، که البته این طور نبود." او تأکید می‌کند: "من از اول هم گفته‌ام که این گرافیتی باید در شهر چلتنهام بماند؛ اگر این شهر آن را می‌خواهد، می‌تواند آن را داشته باشد اما من هم باید به زندگی‌ام برسم. کسی باید این خانه را از من بخرد."

دیوید پاسی تا به حال یک پیشنهاد برای فروش ساختمان دریافت کرده، اما قرار فروش به دلیل صدمه خوردن به این گرافیتی در ماه آگوست، عقب افتاده و مشخص نیست که آیا او موفق به فروش ساختمان خواهد شد یا نه.
 

برگرفته از
بنکسی
لینک کوتاه

دیدگاه