فروش صفحه‌ای از کمیک «آستریکس» به نفع خانواده‌های قربانیان شارلی ابدو

نویسنده:

۰۵:۴۱:۲۹

صفحه اصلی از استوری بورد کمیک «آستریکس» که در سال 1971 کشیده شده و «آستریکس و لارل رِث»(یا Les lauriers de César) نام دارد، در حراج کریستی پاریس فروخته شد و تمامی پول فروش آن به خانواده‌های قربانیان حمله به شارلی ابدو تعلق خواهد گرفت؛ حراج کریستی از حق کمیسیون خود در این حراج چشم پوشی کرده است.

آلبرت اودرزو که در خلق این شخصیت مشهور دست داشته، دست‌نوشته‌ای خاص نیز بر این اثر هنری اضافه خواهد کرد. آستریکس مجموعه‌ای از کتاب‌های کمیک فرانسوی هستند که توسط رنه گوسینی داستان‌نویسی شده و توسط آلبرت اودرزو به تصویر درآمده‌اند. پس از مرگ گوسینی در سال ۱۹۷۷، اودرزو نوشتن داستان کتاب‌ها را نیز خود برعهده گرفت. داستان‌های این مجموعه در دهکده‌ای از مردم گَل که در مقابل اشغال رومی‌ها مبارزه می‌کنند روی می‌دهد.

در روز هفتم ژآنویه امسال دو برادر به دفتر مجله طنز شارلی ابدو در پاریس حمله و اقدام به تیراندازی کردند و به گفته مقام‌های قضایی فرانسه این حمله دست کم ۱۲ کشته و حدود ۱۰ زخمی بر جای گذاشت. به گزارش خبرگزاری فرانسه دو نفر کشته‌شدگان از ماموران پلیس بوده و چهار نفر از کاریکاتوریست‌های مطرح فرانسوی از جمله سردبیر هفته نامه نیز در میان قربانیان بودند. این دو مرد با نقاب‌های سیاه و کلاشنیکف به دفتر مجله در پاریس، پایتخت فرانسه حمله کرده و به افراد تیراندازی کرده سپس از محل گریخته و ضمن فرار هم به تیراندازی پرداختند.

این مجله برای سال‌ها به دلیل توهین و انتشار کاریکاتورهای مربوط به مذاهب مختلف، مورد تهدید قرار گرفته بود.

 

برگرفته از
آستریکس
لینک کوتاه

دیدگاه