بازگشایی موزه «سلفی» در فیلیپین

نویسنده:

۰۷:۲۰:۲۹


اخیرا موزه‌های سراسر جهان در حال ممنوع کردن گرفتن سلفی‌ها و استفاده از پایه‌های عکاسی سلفی هستند، یا برخی دیگر با اعلام کردن «روز گرفتن سلفی با آثار هنری» سعی در کشاندن بازدیدکنندگان به موزه‌ها دارند، اما «موزه هنر در جزیره» فلیپین تنها برای گرفتن سلفی با آثار هنری طراحی شده است.

بازدیدکنندگان این موزه نه تنها به گرفتن عکس با کپی‌های 3 بعدی آثار هنری مشهور تشویق می‌شوند، بلکه از آن‌ها دعوت می‌شود تا با نقاشی‌ها، مجسمه‌ها و چیدمان‌ها تعامل داشته باشند و آن‌ها لمس کرده و یا از آن‌ها بالا رفته و با آن‌ها بازی کنند.

گفته می‌شود این موزه به 10 بخش تقسیم شده است که هرکدام موضوعی متفاوت از فانتزی و مذهب گرفته تا قلمرو حیوانات و شاهکارهای هنری را شامل می‌شوند. پس بهتر است حتما پایه‌های سلفی خود را همراه داشته باشید تا بتوانید از گرفتن سلفی‌های دست جمعی به همراه دوستانتان لذت ببرید!
جان اِلیِل، توریستی آمریکایی که از این موزه بازدید کرده و از فضای جالب و غیر معمول آن لذت برده می‌گوید: "در موزه‌های دیگر باید خیلی جدی با همه چیز برخورد کنیم. اما در این موزه می‌توانیم مسخره باشیم و خوش بگذرانیم!"
با این که موزه «هنر در جزیره» از همه لحاظ و در مورد تعامل با آثار موجود اصلا و ابدا سخت گیر نیست، تنها چیزی که در این موزه ممنوع است، به پا داشتن کفش است. بازدیدکنندگان موزه، به محض ورود به آن باید پاپوش‌های مخصوص به پا کنند تا بر روی آثار سه بعدی آن جای پا و پاشنه کفش بر جای نگذارند.
  

برگرفته از
سلفی
لینک کوتاه

دیدگاه